Wielki powrót Songs Of Songs!

Na ten powrót trzeba było czekać 7 lat, ale jest to już pewne – Festival Song Of Songs w ten  weekend rozbrzmi w Toruniu i już dziś czeka nas pierwsza dawka muzycznych emocji. Nie zabraknie takich artystów jak: Christina Scuccia, Maleo Reggae Rockers, 2TM,23 czy Luxtorpeda.

– Przed laty z pewnych względów musieliśmy wycofać się z organizacji festiwalu, ale teraz cieszymy się już tylko z tego, że jego reaktywacja stała się faktem – opowiada Piotr Lis, organizator Song Of Songs. – Ważnym impulsem do wznowienia festiwalu były ubiegłoroczne Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Już wtedy planowaliśmy powrót, jednak wówczas ograniczyły nas względy techniczne, tym razem na szczęście już nic nie stanęło na przeszkodzie. To dla nas ogromny zaszczyt, że tak wiele osób pozytywnie wypowiada się na temat festiwalu i zachęcało nas do jego wznowienia. Wierzymy, że dobrej energii podczas wspólnej zabawy nie zabraknie i od teraz Song Of Songs stanie się już coroczną tradycją.

Song Of Songs Festival to międzynarodowe święto muzyki chrześcijańskiej, które po raz pierwszy odbyło się w 1998 r. To jedna z nielicznych okazji w Europie, gdzie na jednej scenie można zobaczyć światowej sławy artystów wykonujących współczesną i profesjonalną muzykę chrześcijańską. –Zdecydowanie nie odczuwamy tego, że we współczesnym świecie wiara chrześcijańska traci na wartości – przekonuje Piotr Lis. – W momencie, gdy pojawiła się informacja o reaktywacji festiwalu, spotkaliśmy się z wieloma przychylnymi i pozytywnymi opiniami. Myślę też, że Światowe Dni Młodzieży są za każdym razem doskonałym dowodem na to, że wiara niezmiennie odgrywa w naszym życiu istotną rolę i dobrze się trzyma.

Artyści ze światowej czołówki
– Spośród artystów, którzy wystąpią dziś i jutro, w szczególności warto zwrócić uwagę na siostrę Christinę Scuccię, zwyciężczynię włoskiej edycji „The Voice of Italy”. Poza tym nie można zapominać o zespołach takich jak: Anastasis, Maleo Reggae Rockers czy 2tm,23. Podczas festiwalu wystąpi także młody i obiecujący artysta muzyki chrześcijańskiej – Michał Rassek, którego twórczość serdecznie polecam. Świetnej zabawy nie zabraknie też z pewnością podczas występów Siewców z Lednicy czy Luxtorpedy.
Oprócz wspomnianych muzyków na toruńskiej scenie zaprezentują się także Mietek Szcześniak, Natalia Niemen, TGD, Exodus 15, Fisheclectic oraz zespół Jafia. –Doskonale pamiętam Song Of Songs z lat 90-tych i klimat, jaki towarzyszył temu wydarzeniu – wspomina Dorota Abram, mieszkanka Torunia. –Wówczas festiwal miał głównie na celu promocję początkujących artystów, ale i tak setki osób bawiły się na ich występach. Tym razem na pewno wszystko zostanie zorganizowane nieco inaczej, ale najważniejsze, że główna idea pozostaje ta sama – świetnie się bawić i łamać stereotypy dotyczące uprzedzeń i wrogości wyznaniowych.
Festival Song Of Songs odbędzie się dziś i jutro w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. Organizatorem i pomysłodawcą festiwalu jest SOS Music.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.