Festiwal pełen słońca, waty cukrowej i kolorów
Fot. Jacek Koślicki

Festiwal pełen słońca, waty cukrowej i kolorów

4. edycja najbardziej barwnego festiwalu w naszym mieście zbliża się wielkimi krokami. Już 18 czerwca na Błoniach Nadwiślańskich ponownie pokryjemy się kolorami holi i tym samym symbolicznie rozpoczniemy odliczanie do wakacji letnich.

- Festiwal Kolorów jest doskonałą zabawą absolutnie dla każdego – przekonuje Anna Świtoń, koordynatorka festiwalu. – Co do porad dla osób, które po raz pierwszy będą bawić się razem z nami, to zalecam odzież wygodną, ale nie wyjściową. Co prawda kolory holi nie pozostawiają plam, ale dla własnego bezpieczeństwa lepiej ubrać się tak, by czuć się komfortowo. Do tej pory największą popularnością cieszyła się 2. edycja festiwalu, podczas której pojawiło się ok. 5 tysięcy uczestników. Mamy wobec tego nadzieję, że tym razem uda nam się powtórzyć ten wynik i dlatego jeszcze raz serdecznie zapraszamy wszystkich na Błonia Nadwiślańskie.
Obrzucanie się kolorowymi proszkami, żółte okulary, jumping fitness czy zabawa przy muzyce popularnych DJ-ów to nieodłączne atrybuty Festiwalu Kolorów. Wszystko to sprawia, że wydarzenie na długo pozostaje w pamięci i trudno przejść obok niego obojętnie. – Byłam uczestniczką zeszłorocznej edycji Festiwalu Kolorów na Skarpie i muszę przyznać, że impreza ta to wspaniała odskocznia od codziennych obowiązków – opowiada Martyna Janas, studentka. – Wychodzisz z uczelni i nagle jesteś w innym świecie. Muzyka, tańce, kolory – po prostu lato i wakacje. Festiwal ten pachnie słońcem i watą cukrową, zdecydowanie polecam wziąć w nim udział.
Kolorowe nowości
W tym roku podczas festiwalu wszyscy chętni będą mogli być częścią wyjątkowej rywalizacji sportowej. Spod Błoni Nadwiślańskich, obok przystani AZS, po raz pierwszy wystartuje Toruński Bieg Kolorów. Dla najbardziej kreatywnych i barwnych uczestników przewidziano atrakcyjne nagrody. – Tym razem festiwalową nowością będzie bieg kolorów – opowiada Anna Świtoń. – Startuje on o 15.30, a jego trasa będzie liczyła 5 km. Chodzi w nim przede wszystkim o doskonałą zabawę, dlatego też nie obowiązuje pomiar czasowy oraz opłata startowa. Wystarczy tylko za pomocą internetowej rejestracji lub w dniu zawodów zgłosić chęć udziału. Najbardziej kolorowi biegacze zostaną nagrodzeni. Ponadto po raz pierwszy pojawi się możliwość skorzystania z food trucków. W miasteczku gastronomicznym każdy chętny, w zależności od preferencji – na słodko, na ostro bądź na słono, będzie mógł skorzystać z bogatej oferty menu.
4. Edycja Toruńskiego Festiwalu Kolorów potrwa od 16.00 do 22.00. Na swoje stoisko zaprasza m.in. toruńskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, na którym nie zabraknie wielu słodkości, wystawy fotograficznej oraz możliwości poznania czworonogów szukających domu.


Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.