Producent liter świetlnych potwierdza - litery świetlne najlepszym oznakowaniem dla firm
Producent liter świetlnych podkreśla, że litery 3D to inwestycja na lata

Producent liter świetlnych potwierdza - litery świetlne najlepszym oznakowaniem dla firm

Kiedy zamiast liter królowały neony. Z uwagi na to, że nie są już EKO, to duży przeżytek, daleki od współczesnych trendów. W ich miejsce pojawiły się litery 3D, podświetlane za pomocą ekologicznych diod. Mogą być piękne i zdobić budynek, ale to zależy od materiałów, z których są wykonane. Im lepsza technologia i doświadczenie producenta liter świetlnych, tym dłuższa ich żywotność. 

Czy warto inwestować w litery świetlne? 

Ponad 90% populacji to wzrokowcy. Klient kupuje za pomocą oczu. Ostatni moment, czyli decyzja zakupowa jest kluczowa i wpływa na nią wiele czynników. Jednym z nich jest wygląd brandu. Elementem obrandowania marki są niewątpliwie litery świetlne, które mogą przykuć uwagę potencjalnego klienta. Ale to nie wystarczy. Klient musi odebrać litery 3D jako coś ładnego i ciekawego. Wykonane z dobrych materiałów, świecące intensywnym światłem są potwierdzeniem jakości. Dlatego podczas projektowania reklamy ważne jest, by wstępny look i zarys reklamy przedyskutować z wykonawcą. Producent liter świetlnych pomoże Ci dobrać materiały, technologię i wygląd liter w zależności od budynku i miejsca ich umieszczenia. Dzięki opinii profesjonalisty, który jest w stanie ocenić szanse powodzenia dalszej inwestycji, reklama faktycznie będzie służyła na lata. 

- Faktycznie firmy coraz chętniej decydują się na litery świetlne. Szanse na powodzenie tej inwestycji zależą w dużej mierze od pomysłu, ale także wykonania reklamy. Należy wcześniej upewnić się, że producent liter świetlnych wykonuje je z dobrych jakościowo materiałów, ma doświadczenie z podobnymi realizacjami. Prawidłowo wykonane litery 3D mogą służyć na lata, a nie tylko na kilka sezonów – mówi Jarosław Włodarczyk, właściciel firmy Graffico, która jest producentem liter świetlnych.  – Ciekawa, nietypowa forma oraz gabaryt liter świetlnych świadczą o naszej marce i jakości. Wizerunek i pierwsze wrażenie ma znaczenie – dodaje. 

Producent liter świetlnych podpowiada, jak ciekawie wykorzystać litery świetlne

Okazuję się, że litery świetlne dobrze i ciekawie wykonane, mogą wciąż zaskakiwać i służyć na lata.  Producenci liter świetlnych potwierdzają, że era liter 3D wciąż trwa i póki realizowane będą interesujące projekty, będzie trwała jeszcze długie lata. Spotykamy je zamontowane na dachu, elewacji. Ostatnio pojawił się trend wśród miast, aby wykorzystywać litery świetlne tak, jak robi to słynne miasto Amsterdam, którego znakiem rozpoznawczym są litery IAMSTERDAM.

Częstochowa, Zielona Góra i Słupsk – to tylko niektóre z miast, które postanowiły wykorzystać litery świetlne do promocji swoich małych ojczyzn. Aktualnie są one ciekawym elementem turystycznym, a każdy przejezdny i mieszkaniec może wykorzystać je w celu zrobienia pamiątkowego zdjęcia i umieszczenia go w social media. Tak współcześnie promuje się miasta. 

 

Rodzaje liter świetlnych

Najważniejszym elementem liter świetlnych jest ich przód. To od technologii wykonania zależy, jak litera będzie wyglądała i jak będzie świeciła. Nie da się ukryć, że najlepsze litery są te, które widać po zmroku. Projektanci mają tutaj duże pole do popisu – istnieje wiele sposobów na podświetlenie litery – wszystko zależy od budynku i otoczenia, w którym litery mają się pojawić. Dla przykładu, świetnym wyborem dla architektury wykonanej z cegły lub budynków zabytkowych jest technologia black&white – litery w dzień przyjmują elegancki, czarny kolor, by po zmroku rozświetlić się dobrze widocznym, białym blaskiem. Litery mogą też świecić na tysiące rozmaitych kolorów, ale należy pamiętać, że pewne barwy nie wyglądają atrakcyjnie po podświetleniu. W tym zakresie należy zdać się na doradztwo  producenta liter świetlnych

Jak widać, era liter świetlnych wciąż trwa, a dobre pomysły i ich realizacje warto przekazać w ręce profesjonalistów.  

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.