Planszówki ciągle w modzie – Thorn szykuje niespodzianki na wiosnę!
Dzień Gier Planszowych odbędzie się 11 marca Fot. Joanna Wojno-Wolska

Planszówki ciągle w modzie – Thorn szykuje niespodzianki na wiosnę!

Integrują, bawią i są ponadczasowe – gry zarówno planszowe, jak i klasyczne RPG zrzeszają wielu pasjonatów na całym świecie. Również w Toruniu inicjatyw związanych z grami nie brakuje, a Stowarzyszenie Miłośników Gier i Fantastyki „Thorn” ma pełne ręce pracy. Już wkrótce odbędzie się Dzień Gier Planszowych na UMK, podczas którego pojawi się wiele atrakcji dla całych rodzin.

Stowarzyszenie Thorn, znane jest przede wszystkim z organizacji Festiwalu Copernicon. Jednak grupa miłośników gier i fantastyki nie zwalnia tempa przez cały rok i już teraz szykuje wiele wiosennych niespodzianek. – Jako stowarzyszenie działamy cały rok – organizujemy dla naszych członków szereg atrakcji i aktywności – opowiada Izabela Nosowska z Thorn. – Są to cotygodniowe spotkania przy grach planszowych, seanse filmów fantastycznych i seriali czy różnego typu tematyczne imprezy. Nadchodząca wiosna również zapowiada się ciekawie. Szykuje się kilka seansów filmowych, wspólne oglądanie najnowszych seriali o superbohaterach. Nie zabraknie spotkań przy grach planszowych czy atrakcji organizowanych z wieloma naszymi partnerami.

Akcja Grawitacja
– Nic tak nie łączy jak zdrowa rywalizacja czy kooperacja, a gry – zarówno planszowe, jak i klasyczne RPG, a nawet wieloosobowe gry wideo – są w stanie dostarczyć obydwu tych przeżyć – zapewnia Artur Sobczak z Thorn. – Skupiając się jednak na samych planszówkach, warto zauważyć, że pozwalają one na wcielenie się w jakąś postać, na przeniesienie nas do innego świata czy na główkowanie nad wymyślnymi taktykami, by zakończyć grę jako zwycięzca. Nasze emocje podczas rozgrywki przelewamy na innych graczy siedzących przy tym samym stole, co przekłada się na jakość samego spotkania. Emocje są tym większe, kiedy planszówka osadzona jest w świecie, który już dobrze znamy z książek i filmów, jak np. Gra o Tron, Warhammer czy światy Lovecrafta z Cthulhu na czele.
Już 11 marca, w godzinach 10.00-21.00, w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki UMK odbędzie się Dzień Gier Planszowych. Nie zabraknie wielu nowości ze świata gier i atrakcji dla całych rodzin. – Na Grawitacji będzie dostępna masa przeróżnych planszówek, a samo nasze stowarzyszenie udostępnia ponad 100 tytułów – zachęca Artur Sobczak. – Można będzie wybierać spośród przeróżnych typów gier. Będzie naprawdę ogromna ilość planszówek dla dzieci i rodzin oraz początkujących graczy. Nie zabraknie nowości od Trefla i Naszej Księgarni. Osobiście polecam rozbudowane tytuły z zaawansowanymi zasadami, gdzie można prowadzić gierki psychologiczne z konkurentami, jak np. Gra o Tron. Z absolutnych klasyków fantastycznych polecam Talisman – proste zasady, długa przygoda. Jeżeli chodzi o współpracę, to lubię Horror w Arkham – gramy jako zespół i mimo tego, że wygrać jest trudno, to satysfakcja ze zwycięstwa jest nie do opisania.
W trakcie Grawitacji odbędzie się wiele pokazów i premier planszówek. Zaplanowano także turnieje z nagrodami. – Grawitacja jest wydarzeniem dla każdego – zapewnia Izabela Nosowska. – Mile widziana jest tak samo młodzież, jak i całe rodziny. Chyba najfajniejszym widokiem jest babcia grająca z małymi wnukami. Taka międzypokoleniowa integracja ma wiele zalet i właśnie Grawitacja stwarza okazję do takich rodzinnych spotkań. Organizatorami Dnia Gier Planszowych na UMK są Program Absolwent UMK, Wydziałowa Rada Samorządu Studenckiego oraz stowarzyszenie Thorn. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.