Trzej Królowie przybywają do Torunia [PATRONAT]

Trzy kolorowe orszaki, trzy orkiestry dęte, grupy rekonstrukcyjne i śpiewające anioły podczas barwnej parady z królewskimi koronami i słodkościami dla najmłodszych, a na deser koncert Kamila Bednarka z zespołem — wszystko to podczas Orszaku Trzech Króli, który już 6 stycznia 2017 roku odbędzie się w Toruniu.

W styczniowe, świąteczne popołudnie wszyscy przybyli do grodu Kopernika będą mogli uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu. 6 stycznia 2017 roku, od godziny 14.30, w trzech różnych punktach Starego Miasta, Trzej Królowie będą formować swoje kolorowe monarsze orszaki: Kacper na Placu Rapackiego, Melchior w okolicach Placu Teatralnego, a Baltazar na Bulwarze Filadelfijskim na wysokości Bramy Żeglarskiej. Po ich uroczystym przywitaniu pod pomnikiem Mikołaja Kopernika przez Prezydenta Miasta Torunia i Ordynariusza Toruńskiego wszyscy razem, tworząc barwną paradę, po godzinie 15.00 ruszą w kierunku Rynku Nowomiejskiego.

Orszak Europejski Króla Kacpra, Orszak Azjatycki Króla Melchiora oraz Orszak Afrykański Króla Baltazara wzbogacą grupy rekonstrukcyjne i orkiestry dęte z WOAK-u, Lipna i Aleksandrowa Kujawskiego — informuje Aleksandra Pospieszyńska z Toruńskiej Agendy Kulturalnej.
Podczas całej trasy orszaku uczestnikom i wszystkim obecnym towarzyszyć będą postaci aniołów i diabłów. Wszyscy otrzymają królewskie korony, a najmłodsi — hiszpańskie słodycze. Religijne scenki „kuszenia” i „zachęcania” odgrywane wzdłuż ulic Szerokiej i Królowej Jadwigi, jak również kolorowe konfetti, pozwolą poczuć świąteczny klimat wydarzenia.

O godzinie 15.30 na scenie plenerowej usytuowanej na Rynku Nowomiejskim odbędzie się inscenizacja jasełkowa, podczas której Trzej Królowie oddadzą symboliczny pokłon Dzieciątku Jezus oraz przekażą królewskie dary. Z kolei Prezydent Miasta Torunia oraz Ordynariusz Toruński złożą życzenia mieszkańcom miasta.Po przedstawieniu „Wigilia u Świętego Mikołaja” w wykonaniu dzieci z Modern Academy, w finale Orszaku Trzech Króli usłyszymy koncert Kamila Bednarka z zespołem.

Na godzinę 15.45 zapraszamy wszystkich mieszkańców Torunia na niezwykły koncert Kamila Bednarka z zespołem. Finalista programu rozrywkowego „Mam talent” zaśpiewa znane i lubiane piosenki z wydanych dotąd płyt, natomiast ostatni utwór wykona wraz z dziećmi z przedstawienia — akustycznie — dodaje Krystian Kubjaczyk, Dyrektor Toruńskiej Agendy Kulturalnej. Świąteczne wydarzenie na Rynku Nowomiejskim zakończy się około godziny 17.00.

Konkurs z atrakcyjnymi nagrodami!
Przypominamy także, że dla grup szkolnych i przedszkolnych został przygotowany przebierany konkurs „Świąteczna Foto-Szopka”, w którym do wygrania jest atrakcyjna wycieczka niespodzianka. Wystarczy pojawić się grupą w oryginalnym przebraniu na Orszaku Trzech Króli i zrobić sobie zdjęcie, uczestnicząc w barwnej paradzie. Najbardziej kreatywne stroje będą miały szansę wygrać wycieczkę. 6 stycznia za pasem, dlatego pracę nad oryginalnym przebraniem warto zacząć już teraz!

Na konkursowe zgłoszenia organizatorzy czekają pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 13 stycznia 2017 roku, do godziny 12.00. W treści wiadomości należy podać nazwę szkoły, z której jest grupa widoczna na zdjęciu, imię i nazwisko dorosłej osoby zgłaszającej grupę do konkursu, adres, a także kontaktowy numer telefonu. Do 20 stycznia 2017 roku na stronie internetowej Toruńskiej Agendy Kulturalnej ogłosimy zwycięzców konkursu.

Ograniczenia w ruchu
6 stycznia 2017 roku, w godzinach od 13.30 do 17.30, zostaną zamknięte dla ruchu północna i zachodnia pierzeja Rynku Nowomiejskiego.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.