Najbardziej świąteczny piernik w Toruniu [KONKURS]
fot. Mateusz Patalon

Najbardziej świąteczny piernik w Toruniu [KONKURS]

Rozpoczynamy drugą edycję wyjątkowej akcji. Najmłodsi mieszkańcy naszego miasta przygotują pierniki, a my zaprosimy wyróżnionych uczestników na specjalne Mikołajkowe spotkanie.

 

Kreatywność, niezwykła wyobraźnia, dbałość o każdy detal. Tak można podsumować „małe dzieła” zeszłorocznych uczestników akcji „Najbardziej Świąteczny Piernik w Toruniu”. Co nas zaskoczyło najbardziej? Zaangażowanie małych artystów, czasochłonne prace, pomysłowość, ale i ilość nadesłanych prac. Nasze redakcyjne jury miało w czym wybierać! Były prace plastyczne, domki z piernika, a nawet poduszki czy figurki. – Akcje w które możemy zaangażować Czytelników, szczególnie tych najmłodszych są dla nas szczególnie ważne- mówi Żaneta Lipińska-Patalon, redaktor naczelna tygodnia „Toronto”. – Dzięki nim angażujemy całe rodziny w twórczą zabawę. A taka związana ze świątecznymi przygotowaniami jest chyba wyjątkowo przyjemna. Mimo, że efekt zazwyczaj jest na kartce papieru, zapach świątecznych pierników na pewno rozchodzi się po toruńskich domach.

Zapraszamy do muzeum piernika
Wyjątkowy będzie również finał akcji. Podobnie, jak w zeszłym roku, wszystkich nagrodzonych a także wyróżnionych uczestników zaprosimy do Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej. Jest to wyjątkowe muzeum piernika zarówno w Toruniu, jak i Polsce. Nowoczesna placówka skupia w jednym miejscu tradycje europejskiego piernikarstwa. To również miejsce, w którym zwiedzający mogą zapoznać się z tajemnicą technologii wypieku toruńskich pierników. Dzięki interaktywnym elementom ekspozycji, zwiedzający zostają kompleksowo wprowadzeni w niezwykły świat najsłynniejszego toruńskiego specjału. Nasi goście wraz z rodzicami wezmą udział w warsztatach na które zaprosi muzeum.

Jak wziąć udział w konkursie?
W naszej zabawie mogę brać udział zarówno osoby indywidualne, jak i grupy: przedszkola, szkoły publiczne i prywatne. Najważniejsze jest to, by złożona praca zawierała dane: imię, nazwisko i wiek uczestnika oraz numer telefonu do opiekuna. Zabawę rozpoczynamy 4 listopada, termin składania prac upływa 5 grudnia. Wszystkie prace należy dostarczyć do siedziby redakcji, która znajduje się przy ul. Grudziądzkiej 79/6 (Bumar, 1 piętro). W konkursie mogę brać udział dzieci do dwunastego roku życia, dolnej granicy wieku nie ma.

Czekamy na pachnące świętami prace i już nie możemy doczekać się naszego „Mikołajkowego” spotkania, które w tym roku odbędzie się 10 grudnia. Najlepsze prace oczywiście zostaną opublikowane na łamach naszego tygodnika. Do zobaczenia w Muzeum Toruńskiego Piernika!

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najbardziej Świąteczny Piernik w Toruniu
Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 0-12 
4 listopada- 5 grudnia
Prace składamy w redakcji: ul. Grudziądzka 79/8
Informacje: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Regulamin: www.toronto-magazyn.pl

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.