Motoróżowi pojadą dla kobiet
Udział w paradzie może wziąć każdy motocyklista. Zbiórka w sobotę o 11.30 pod Plazą. Fot. Robert Berent

Motoróżowi pojadą dla kobiet

Październik to miesiąc walki z rakiem piersi. W Toruniu rozpoczniemy go nietypowo, bo paradą motocyklową. Motocykliści i motocyklistki w różowych kamizelkach zwrócą uwagę na problem profilaktyki raka piersi, ale pokażą też że działać trzeba nieszablonowo.

Bo niby każdy o tym wie, że trzeba się badać, dbać o siebie. Ale w praktyce bywa różnie. Każdego roku w Polsce u ponad 17 tys. kobiet diagnozuje się raka piersi. Niestety, około 35%  z nich nie ma szansy na wyleczenie z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Najczęstszym powodem jest późne zgłoszenie się do lekarza oraz brak wiedzy na temat wykonywania samobadania piersi.

Dlatego powstał pomysł, by na problem zwrócić uwagę w sposób nietypowy. Akcja odbywa się po raz czwarty, w Toruniu po raz drugi. Idea MOTORóżowych powstała, by edukować kobiety w zakresie profilaktyki raka piersi w sposób ciekawy oraz przystępny. Organizatorzy chcą przekonywać, że rak piersi to nie wyrok, a szybko wykryty może zostać całkowicie wyleczony. Motocyklistki chcą także wskazać na konieczność wykonywania regularnych badań profilaktycznych i rolę zdrowego stylu życia
w zapobieganiu nowotworom piersi.
-Już od czterech lat kobiety – motocyklistki w różowych kamizelkach, z dużym wsparciem mężczyzn są symbolem profilaktyki w walce z rakiem piersi. Już od dwudziestego roku życia każda z pań powinna regularnie badać piersi, a raz w roku badanie powinno być wykonane przez ginekologa, chirurga lub onkologa – mówi Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator akcji.

Jak wziąć udział?
Aby dołączyć do parady motocyklowej, wystarczy przyjechać pod główne wejście centrum handlowego Toruń Plaza. Co ważne: to nie jest parada motocyklistek! Serdecznie zapraszamy zarówno zmotoryzowane Panie, jak i panów motocyklistów, którzy poprzez swój udział solidaryzują się z kobietami i pokazują, że o nie dbają. Start parady punktualnie o 12:00, a zbiórka pół godziny wcześniej. Kamizeli zapewnia organizator i są darmowe. Uczestnicy zamawiali je wcześniej, ale jest pula którą będzie można zdobyć bezpośrednio przed wyjazdem. Przejazd będzie prowadził podobnie jak w zeszłym roku ulicami Torunia, przez oba mosty, wiadukt i ulicami: Grudziądzka, św. Józefa, Gagarina- powrót do Plazy. Na miejscu czekają również atrakcje zarówno dla kobiet, jak i miłośników motoryzacji. Na Placu Orzechowym będzie można sprawdzić motocykle pitbike czyli jednoślady wyczynowe, na których mogą jeździć dzieci już od trzeciego roku życia.

Spotkajmy się w sobotę
Wydarzenie to także doskonała okazja do spotkania miłośników motocykli, zwłaszcza kobiet motocyklistek, których na polskich drogach jest coraz więcej. To silne, niezależne i dbające
o swoje zdrowie kobiety z pasją, świadome zagrożeń związanych z ryzkiem zachorowania na raka. Mogą być jednocześnie przykładem dla innych kobiet, że warto realizować swoje pasje, które wyzwalają w nas największe pokłady sił.

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Motoróżowi
1.10.2016, godz. 12:00
Toruń Plaza, ul. Broniewskiego 90
więcej: www.speedladies.pl

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.