Wyjazdy weekendowe za miasto, najlepsze jesienią!
Fot. Nadesłane

Wyjazdy weekendowe za miasto, najlepsze jesienią!

Już po urlopie? Nic nie szkodzi! Jesień to idealny czas na ciekawy weekend. Oferta kusi, można spędzić dwie noce w Polsce, ale i lecieć za granicę. Sprawdzamy co radzą nam eksperci. Blogerzy i podróżnicy.

Weekend to dobry czas, by zregenerować siły i wypocząć przed nadchodzącym tygodniem. Zarówno wspólnie z rodziną, znajomymi, czy z drugą połówką można zaplanować te dni tak, by spędzić je adekwatnie do swoich oczekiwań. Szczególnie sezon powakacyjny daje możliwość znalezienia korzystnej oferty, z dala od turystycznego zgiełku. -Jesień to jedna z moich ulubionych pór roku, jeśli chodzi o weekendowe wyjazdy – przekonuje Katarzyna Boruta, blogerka. -Eksplozja barw oraz świeże, chłodne powietrze sprawiają, że z przyjemnością wybieram się wszędzie tam, gdzie w spokoju mogę podziwiać piękno natury. Moimi faworytami są nadmorskie miejscowości położone na takich obszarach, by w pobliżu nie brakowało parków, łąk i lasów- dodaje. -Jako miłośnik podróży, polecam po prostu ruszyć się z domu i gdzieś wyjechać, jest wiele miejsc wartych uwagi, szczególnie teraz, gdy w sezonie powakacyjnym możemy uniknąć turystycznego przepychu – przekonuje Daniel Frąckiewicz, podróżnik.

Alternatywy „za grosze”
- Nie trzeba wydać wiele pieniędzy, by móc podróżować. Każdy jest zupełnie inny i każdy znajdzie coś dla siebie – zapewnia Daniel. - Czasami wystarczy wsiąść na rower lub wybrać się na pieszą wędrówkę. Dla miłośników spacerów lub jazdy rowerem polecam szlak Camino Polaco. Warto przebyć, chociażby drogę z mostu do Wielkiej Nieszawki. Nie jest to daleko, a wystarczy by oderwać się od pędu życia miejskiego. Dobrą alternatywą jest także wypad rowerowy w okolice Zamku Bierzgłowskiego – dodaje. Zarówno drogą kolejową, autobusem, czy samochodem w łatwy sposób można zaplanować ekonomiczny wyjazd. W okolicy Torunia jest wiele miejsc, które zasługują na uwagę turystów. - Jedną z moich ulubionych alternatyw są pobliskie wsie i obrzeża miast. Najchętniej wybieram takie miejsca, gdzie dominują fauna i flora, a nie ludzie. Teraz chętnie pojechałabym nad Zalew Koronowski lub w okolice Borów Tucholskich – przekonuje Kasia – Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie trzeba ruszać się daleko, by spędzić miło czas. Krótki wypad do Grudziądza, czy Inowrocławia myślę, że także może dostarczyć pozytywnych wrażeń – zauważa Daniel. W okolicy Torunia dobrą bazę wypadową stanowi Solec Kujawski. Znajduje się tam Jurapark i Park Wodny, gdzie z całą rodziną można spędzić aktywne po południe. –Do Jurapark kupujemy bilety przez Internet, po wcześniejszym zapisaniu się do newslettera, dzięki temu dostajemy 30% rabatu na bilety, w cenie jest zwiedzanie parku, korzystanie z atrakcji mini lunaparku, kino 5d – podsumowuje Daniel. - W województwie kujawsko-pomorskim i wielkopolskim jest też Szlak Piastowski, który również warto wziąć pod uwagę planując okoliczne podróże. Znajduje się tam naprawdę wiele urokliwych miejsc i to wszystko w pobliżu Torunia – opowiada Daniel.


Nie tylko Polska
Szeroką gamę połączeń międzymiastowych oferuje, m.in. PolskiBus. Dzięki temu wszyscy pasjonaci podróży mogą zwiedzić szereg europejskich stolic, tj. Praga, Berlin, czy Wiedeń. - Jeśli ktoś jest pasjonatem podróży to weekendowy wypad za granicę, na pewno ma sens – zauważa Daniel. –Należy jednak wziąć pod uwagę, że tak daleka podróż, niekoniecznie będzie wiązała się z wypoczynkiem.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.