Drużyna Nesta Mires Toruń gotowa na nowy sezon
Fot. Jacek Koślicki

Drużyna Nesta Mires Toruń gotowa na nowy sezon

Obecne zmiany w drużynie Nesta Mires Toruń stwarzają od września optymistyczną szansę dla toruńskiego zespołu.

Zmiany w składzie
Obecny skład drużyny Nesta Mires Toruń znacząco różni się od tego, który można było zobaczyć jeszcze na początku tego roku. Po zakończeniu ostatniego sezonu łyżwy zawiesili doświadczeni zawodnicy, a wśród nich : Łukasz Chrzanowski, Jacek Dzięgiel i Mariusz Kuchnicki. W barwach Nesta Mires Toruń nie pojawi się już również Mateusz Gościński, młodzieżowy reprezentant Polski, który zdecydował się na transfer do Stoczniowca Gdańsk. Łącznie z dalszej gry dla toruńskiej drużyny zrezygnowało 12 zawodników. Na ich miejscu pojawiło się wiele twarzy z zagranicy, m.in. Denis Trakchanov, czy Artur Kovrakh, Jest to bez wątpienia największa od lat wymiana kadry. -Trzeba podkreślić, że jest to całkiem nowy zespół, wszyscy jesteśmy jednak pozytywnie nastawieni, myślę że jest to lepsza drużyna niż w ubiegłym roku – zauważa trener, Leszek Minge.

Solidne przygotowanie
Ostatnie 8 tygodni zawodnicy Nesta Mires Toruń spędzili na intensywnych treningach. –Jestem bardzo zadowolony z lata, nie trenowaliśmy co prawda w pełnym składzie, ale Ci zawodnicy, którzy brali udział w treningach dawali z siebie wszystko - wspomina Leszek Minge. Treningi zostały odpowiednio wcześniej zaplanowane, by nie zabrakło wśród nich wielu ćwiczeń poprawiających wydolność i kondycje. -Okres letni przepracowaliśmy dość solidnie, były zajęcia na siłowni, sporo też biegaliśmy, był także czas na gry zespołowe - podsumowuje Bartosz Fraszko, zawodnik Nesta Mires Toruń. -Każdy zawodnik dał z siebie 150%, więc myślę że okres ten przyniesie efekty w najbliższym sezonie – dodaje.

Pozytywne nastawienie
Początek rozgrywek Polskiej Ligi Hokejowej już we wrześniu. Na chwilę obecną kibice mogą jednak śledzić przebieg spotkań sparingowych. -Czeka nas na pewno dużo pracy, nie ulega też wątpliwości, że zawodnicy muszą się lepiej poznać i zgrać, wymaga to na pewno wielu treningów – podkreśla trener Leszek Minge. - Atmosfera w drużynie jest świetna, mamy sporo nowych twarzy, ale bardzo szybko nowi zawodnicy wkomponowali się do drużyny, co bardzo cieszy – dodaje Bartosz Fraszko.

Do rozgrywek Polskiej Ligi Hokejowej zakwalifikowano dziesięć klubów, inauguracyjna kolejka odbędzie się 11 września.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.