Nowe technologie: ludzie Allegro spotkają się w Toruniu
Allegro Tech Meeting odbędzie się 7 i 8 września w Toruniu Fot. Nadesłane

Nowe technologie: ludzie Allegro spotkają się w Toruniu

Łatwo, szybko, przyjemnie. Zakupy internetowe to dziś codzienność. Za tym wygodnym kupowaniem kryje się ponad 1300 osób, które udoskonalają serwis. Raz w roku pracownicy działu IT Allegro Allegro spotykają się na Allegro Tech Meeting. 7-8 września gościć będą w toruńskim Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki.

ATM, któremu od początku towarzyszy hasło „Od IT dla IT”, odbędzie się po raz dziewiąty. Co roku event organizowany jest w innym mieście – jednym z tych, w których mieści się siedziba firmy, czyli w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Toruniu lub we Wrocławiu.
Na początku września około 250 inżynierów z Allegro pojawi się w Toruniu, żeby wymienić się doświadczeniami, wiedzą i zintegrować zespół. – Wprawdzie codziennie kontaktujemy się z innymi pracownikami, ale ATM to dla nas specjalna okazja do spotkania się w jednym miejscu, wymiany wiedzy, ale nie podczas wideokonferencji, tylko w trakcie bezpośrednich rozmów. Można powiedzieć, że to święto całego działu technicznego. Możemy podyskutować o nowinkach technicznych, poświętować sukcesy, zastanowić się, dlaczego pewne rozwiązania działają, a inne nie – mówi Szymon Biliński z toruńskiego oddziału firmy. W ATM będzie uczestniczył po raz trzeci. W grodzie Kopernika w Allegro pracuje 75 osób. To inżynierowie i deweloperzy.
W tym roku po raz drugi osoby spoza firmy będą mogły uczestniczyć w pierwszym dniu spotkania. Jak można było się dostać na ATM? Do wylicytowania były wejściówki – 20 sztuk, a dochód z nich przekazano Fundacji Mam Marzenie na wydanie książki 19-letniej Natalii. – Po raz pierwszy na gości z zewnątrz otworzyliśmy się w ubiegłym roku i chyba tak już zostanie przy okazji organizacji kolejnych spotkań – zapowiada Joanna Antkowiak z Allegro.
Każdej kolejnej edycji towarzyszy inny motyw przewodni, nawiązujący często do ważnego, charakterystycznego wydarzenia w danym roku. Było już odniesienie do rocznicy narodzin krótkofalarstwa, pierwszej wyprawy na Księżyc, a ubiegłoroczne spotkanie w Warszawie oscylowało wokół tematu z filmu „Powrót do przyszłości”, w którym bohater odbył podróż w czasie do 2015 roku. Wrześniowy event nie ma uświetnić żadnej ważkiej daty, ale i tak będą mu towarzyszyć niecodzienne atrakcje. Na Jordankach pojawią się łaziki marsjańskie i inne roboty, które zaskoczą uczestników spotkania swoimi umiejętnościami i zaletami. – Wprawdzie roboty nie będą autorstwa naszych inżynierów, ale na pewno to ciekawy temat, ponieważ wielu pracowników interesuje się robotyką, automatyką czy technologią druku 3D – dodaje Joanna Antkowiak.
Co roku prelegentami ATM są inżynierowie firmy. Podczas kilku prezentacji uczestnicy meetingu m.in. przyjrzą się teorii HTM – Jeffa Hawkinsa i zobaczą, jak użyć jej implementacji do wykrywania anomalii w prawdziwym działającym systemie, co warto mierzyć w typowej mikrousłudze, jak odbywa się zautomatyzowane monitorowanie prawie 10 000 maszyn w Allegro czy dowiedzą się więcej o zaletach i wadach budowania rozwiązań w offline’owym świecie. Dla laików tematyka brzmi tajemniczo, ale dla specjalistów z branży IT to porcja fachowej wiedzy praktyków. Osoby, które wygrały wejściówki, na pewno z niecierpliwością czekają na początek ATM i dawkę ciekawych informacji.

Hanna Wojtkowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.