Youtube i jego rewolucje

Serwis internetowy YouTube spowodował swoistą rewolucję w wielu dziedzinach. Jedną z nich są płyty koncertowe. Nagrywanie krążków realizowanych na żywo, po roku 2005, czyli dacie powstania YouTube, przestało być standardową procedurą. Tego typu albumy nie są już tylko stałym elementem dyskografii poszczególnych artystów czy zespołów. Oczywiście nie straciły one na znaczeniu, lecz do ich realizacji muzycy musieli poszukać nowego klucza.

 

Artystycznie wiele więc zyskały, stając się nowym wyzwaniem zarówno dla słuchaczy, jak i ich twórców. Taką jest też koncertowa płyta Asi Czajkowskiej-Zoń nosząca tytuł „Some of my Favs. Live”. Artystka, decydując się na wydanie tego albumu, w nieszablonowy sposób otworzyła swoją dyskografię, jednocześnie pokazując słuchaczom, jak bardzo ceni szczerość w kontakcie z publicznością. Z jednej strony przedstawiła swoje inspiracje, decydując się na nieuniknioną konfrontację z wykonaniami swoich Mistrzów, z drugiej pokazała, jak wielkie emocje towarzyszą jej koncertom. Zaprosiła fanów do „swego świata”, namawiając ich zarazem do pozostania w nim do czasu pojawienia się jej autorskiej płyty, której zwiastunem jest zamieszczony jako bonus na tym albumie utwór „There's A Place”. Dla mnie ogromnym atutem tego krążka jest jego brzmienie, oddające w pełni specyfikę klubowych koncertów w Hard Rock Pubie Pamela. Odpowiedzialny za nie Marcin Lampkowski, zasługujący w pełni na miano producenta tej płyty, korzystając ze swojego wieloletniego doświadczenia koncertowego, znalazł receptę na zaakcentowanie udziału w tym przedsięwzięciu wybitnych muzyków: Igora Nowickiego, Waldka Franczyka, Michała Rybki, Marka Olbricha, Krzysztofa Toczko czy Eddie Angela. Tym samym podkreślił jedną z wielkich zalet Asi Czajkowskiej-Zoń, która dzięki swojej pracowitości, profesjonalizmowi, talentowi i nieprzeciętnym umiejętnościom wypracowała sobie pozycję umożliwiającą współpracę z tak ciekawymi osobowościami muzycznymi. W pełni to potwierdziła londyńska premiera płyty w kultowym klubie Jazz Cafe Posk ( dodatkowo z udziałem Marcina Grabowskiego).
                                                                                                                                                                                                                                  Darek Kowalski

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.