W lany poniedziałek otworzą sezon supermoto
Fot. Nadesłane

W lany poniedziałek otworzą sezon supermoto


W wielkanocny poniedziałek fani pit bików oficjalnie zainaugurują sezon jazdy na torze asfaltowym. Motocykliści spotkają się na Awix Racing Arenie w Toruniu.


Będzie to nie tylko świetna zabawa i trening dla zawodników, ale jednocześnie „próba generalna” przed zbliżającymi się zawodami pit bike supermoto. Przypominamy, że Otwarte Mistrzostwa Pit Bike Supermoto województwa kujawsko-pomorskiego odbędą się na dwóch torach regionu: toruńskiej Awix Racing Arenie i bydgoskim Kartodromie. Pierwsza runda już 14 maja właśnie w Toruniu. Supermoto do dyscyplina łącząca techniki zapożyczone z motocrossu i ścigania na torach asfaltowych. Łączy się również nawierzchnie, na których odbywają się treningi tej dyscypliny. Zawodnicy jadą na torze asfaltowym z odcinkami terenowymi. Wielkanocny trening będzie skupiony na części z nawierzchnią asfaltową.

Popularyzują motorsport
Popularyzowanie samej dyscypliny w takiej formie wspiera czołowy zawodnik supermoto startujący w mistrzostwach Polski. W zeszłym sezonie torunian otarł się o podium w klasyfikacji generalnej, teraz szykuje poważny atak na podium i zdobycie mistrzowskiego tytułu. Przygotowania trwają. – Sam mam w domu pit bika, trenuje na nim moja dziewczyna Sylwia. Jest to świetne przygotowanie do ścigania się na dużych motocyklach. Najlepszym przykładem jest tu nasz nastoletni kolega z toru – Daniel Blin, który już robi międzynarodową karierę – zaznacza Michał „Fabio” Pawlik. – Pit bike uczy dyscypliny i wszystkich ważnych zachowań sportowych. To sport uniwersalny. Młodzi szlifują swoje umiejętności i mają szansę zaistnieć w świecie motorsportu. Starsi mają szansę zrealizować marzenia na określonym poziomie, wyjść poza codzienny schemat, spędzić ciekawie czas.
Zawodnik mistrzostw Polski przyznaje, że Toruń jest miastem zapewniającym świetne warunki do trenowania supermoto: tor motocrossowy, licencjonowany tor gokartowy. Niestety dyscyplina nadal nie należy do popularnych. – Wciąż za mało zawodników ściga się na dużych motocyklach. Dlatego trzymam kciuki za pit biki i projekty z nimi związane. Mam nadzieję, że wzbudzą one zainteresowanie mediów i władz miasta, a jednocześnie pozwolą na popularyzację motorsportu w całej Polsce. Wyścigi to pieniądze, a pit biki to sport niskobudżetowy. Każdy może spróbować swoich sił.

Mamy dobry tor trenigowy
Poniedziałkowa jazda na Awix Racing Arena będzie idealnym sprawdzianem przed zawodami, a na jego nitce odbędzie się zarówno Puchar Polski Pit Bików, jak i Otwarte Mistrzostwa naszego okręgu. –Według mnie to najlepszy tor w rejonie, jeśli nie w Polsce. Wymagająca sekcja techniczna, doskonale skrojone zakręty. Jest też coś dla lubiących szybką jazdę zakończoną mocnym dohamowaniem – długi prosty odcinek. Jednym słowem: wszystko czego potrzeba, żeby nauczyć się dobrze jeździć, ale i doskonale pościgać – przekonuje Łukasz Pawlikowski z klubu MX Otopit Toruń.
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa cztery godziny. Do udziału w nim zapraszamy nie tylko osoby, które posiadają własny motocykli typu pit bike i chcą sprawdzić swoje siły i ustawienia sprzętowe przed zawodami, ale również ci, którzy chcą wypożyczyć pit bika i spróbować nowej dyscypliny (ale mają już doświadczenie na motocyklu). Zapisy i wszystkie szczegóły dotyczące wypożyczalni oraz spotkania na torze: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.