RAV4 Hybrid czyli nowe wcielenie legendy [WYGRAJ NA WEEKEND!]
Fot. Mateusz Patalon

RAV4 Hybrid czyli nowe wcielenie legendy [WYGRAJ NA WEEKEND!]

Jazda nią to relaks. Toyota RAV4 Hybrid jest komfortowa. W dodatku ma zaskakujące elementy wyposażenia. Przyjemnie jeździ się autem – i to oczywiście dominujący atut – ekonomicznym i ekologicznym.


To nie tylko samochód, ale idea! Po jeździe tym modelem Toyoty chyba tylko wyjątkowy malkontent, mógłby wydać jakiś negatywny osąd. Auto to dla mnie jeżdżąca zaleta. Po pierwsze, napęd dużo bardziej ekologiczny od tradycyjnego. Dwa źródła energii: silnik spalinowy połączony z silnikiem elektrycznym współpracują ze sobą. Silnik spalinowy włącza się, gdy sytuacja na drodze tego wymaga, wyłącza, gdy nie jest potrzebny – wówczas do głosu dochodzi silnik elektryczny. Akumulatory ładują się podczas zwalniania i hamowania, a także dzięki generatorowi przez silnik spalinowy. Taki system napędowy zapewnia lepszą dynamikę i oszczędność, bo średnie zużycie paliwa na 100 km to zaledwie 5,1 l. Tankując za 100 zł, przejedziemy hybrydą – podczas miejskiej jazdy – prawie 700 km. Przy tym moc silnika jest spora: 197 KM. Nie można mu zarzucić braku dynamiki.

Zaraz po uruchomieniu auta zaskakuje brak charakterystycznego warkotu. Właściwie można mieć wątpliwości, czy silnik pracuje. Samochód porusza się niezwykle cicho – nawet przy dużych prędkościach. Jazdę cechuje płynność. Zwykle szum auta, szczególnie na autostradzie, męczy. W Toyocie RAV4 Hybrid odpoczywamy, delektując się swobodną rozmową z pasażerem.


Przydatnymi elementami wyposażenia standardowego jest niewątpliwie system kamer 3600, czyli dających pełne pole widzenia, system monitorowania martwego pola w lusterkach, ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu samochodu, przednie i tylne czujniki parkowania. Zaskakujące rozwiązania są w wyposażeniu opcjonalnym – pakiecie Safety. To między innymi przydatny układ rozpoznawania znaków drogowych – nawet jeśli przeoczymy jakiś znak, będzie się nam wyświetlał przy prędkościomierzu. Dobrze mieć inteligentny samochód, który ostrzeże nas przed niezamierzoną zmianą pasa z funkcją powrotu na właściwy tor jazdy, wykryje zmęczenie kierowcy czy zareaguje w przypadku ryzyka zderzenia i ostrzeże o pieszych. Wydaje się, że przy tych wszystkich udogodnieniach automatyczna skrzynia biegów czy podgrzewane siedzenia są czymś naturalnym. Cóż, zmienia się perspektywa…
Wygodne jest otwieranie i uruchamianie samochodu bez kluczyka, elektrycznie unoszone drzwi bagażnika, dotykowy ekran, podgrzewane boczne lusterka. Dla niewysokich kierowców siedzenia to raj – można je idealnie dopasować do wzrostu, bo reguluje się je we wszystkich niezbędnych do wygodnej jazdy kierunkach. Wnętrze, ze skórzaną tapicerką i czarną podsufitką, jest eleganckie.
Toyota dobrze sprawdza się w mieście, ale także – co widać na zdjęciach – w terenie. Toyota gwarantuje niskie koszty utrzymania i bezawaryjność. Dodatkowa zaleta posiadania hybrydy: darmowe parkowanie. I znowu mamy oszczędności. Jazda Toyotą RAV4 Hybrid po prostu cieszy. I na pewno nie tylko kobiety!
Hanna Wojtkowska

Do niedzieli 17.04.2016, godz. 22:00 trwa konkurs na naszym facebooku.
Wystarczy napisać w komentarzu dlaczego duże jest piękne i walczyć o zatankowaną Toyotę na weekend :-)

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------REKLAMA

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.