Klub Zasadniczo Dyskusyjny o cyberprzemocy

We wtorek 23 stycznia odbędzie się  #8 Klub Zasadniczo Dyskusyjny. Temat jest mocny: "Dziecko - sadysta z wyboru? Rzecz o Cyberprzemocy".


-Ale my zajmiemy się tą przemocą troszkę inaczej- mówi Jarosław Jaworski, współzałożyciel klubu. -Nie ma bowiem Ofiar Bez Sprawców. O ofiarach mówią/piszą wszyscy wszędzie. Ale kim są dzieci, które są sprawcami tej przemocy?
Czy my, rodzicie wiemy co tam wstukuje w klawiaturę nasza kochana córeczka i wzorowy synek? Ktoś przecież musi to pisać, samo się nie pojawia!

Gośćmi Klubu będą tym razem:

    prof Bassam Aouil, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego
    Wojciech Przybysz, założyciel i lider Stowarzyszenia Wędka z Torunia, inicjującego w szkołach akcję anty-cyberprzemocową
    Roksana Król - inicjatorka akcji "Bezpieczny czat", w ramach kampanii społecznej: "Przemoc seksualna w sieci wobec nastolatków".

KZD #8, 23 stycznia, Wejściówka, godz.. 19:00,

Czym jest klub?
To odbywające się raz w miesiącu spotkanie, podczas którego dyskutujemy ze sobą bez hejtu i internetu na ważne tematy. Do Klubu przyjść może każdy, niezależnie od poglądów, wyznania czy koloru skóry. Nie wpuszczamy tylko agresji i nietolerancji. Chcemy łączyć, a nie dzielić.
Klub zrodził się z wewnętrznej potrzeby. Widzimy jak niszczy nas internetowa wojna, w której ukryci za nickami ludzie obrzucają się błotem. Dlatego odstawiliśmy fejsbuki, twittery. Spotykamy się na Klubie, by dyskutować twarzą w twarz. To tak proste, że aż odkrywcze. Ludzie mają różne poglądy – co symbolizują „kciuki” w naszym logo, ale należy o nich rozmawiać, a nie toczyć wojny.
Dla człowieka “Ery Facebooka” konieczność przedstawienia swoich argumentów, patrząc przy tym drugiemu człowiekowi w oczy, może być rewolucją. A przecież to jest piękne! Nie mamy co do tego wątpliwości.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.