Na koncercie, w teatrze lub biznesowo. Dzień Kobiet w Toruniu.
Fot.: Sławomir Jędrzejewski

Na koncercie, w teatrze lub biznesowo. Dzień Kobiet w Toruniu.

Nie macie jeszcze planów na 8 marca? Oto kilka podpowiedzi, jak przyjemność sprawić swojej kobiecie, a może samej sobie?


Biznesowo w Business Link

Można też z koleżankami. Do tego zachęcamy wszystkie panie, które na co dzień obracają się w świecie biznesu. Tutaj wiele atrakcji na wydarzeniu „Dzień Kobiet w Business Link Toruń”. – Prowadzenie własnego biznesu nie należy do łatwych, postanowiliśmy więc wyjść naprzeciw potrzebom kobiet biznesu – mówi Małgorzata Kwiatek z Business Link. – Z okazji święta wszystkich pań zorganizowaliśmy dla nich dzień pełen atrakcji – tych dla ducha i dla ciała.  Będzie można wykonać analizę składu ciała, trenerzy podpowiedzą, jak wrócić do formy po zimie, a na warsztatach kosmetycznych uczestniczki dowiedzą się, jak zadbać o skórę po zimie. Będzie także spotkanie z trenerem rozwoju osobistego – wylicza. W Business Link będą też akcenty motoryzacyjne. Panie skorzystają z jazdy próbnej samochodami marki Skoda: Superb, Yeti, Fabia. W samo południe odbędzie się szkolenie „Bezpieczna jazda”, które poprowadzi Piotr Dobrowolski, wielokrotny mistrz Polski w wyścigach motocyklowych i samochodowych oraz wicemistrz Europy. Aby wziąć udział w wydarzeniu, które odbędzie się dokładnie 8 marca, wystarczy zapisać się przez stronę organizatora: businesslink.evenea.pl. Udział jest bezpłatny. „Toronto” Magazyn Toruński objął wydarzenie patronatem.

Do teatru!

Wielbicieli teatru zapraszamy do Teatru im. Wilama Horzycy na spektakl „Dziwka z Ohio”. Przewrotny dramat Levina nawiązuje po trosze do stylistyki Felliniego. Początkowo używa pozornie grubej kreski, szafuje manifestacyjną wulgarnością, jarmarcznymi chwytami. Ale tak naprawdę więcej w nim z ducha „Czekając na Godota” czy „Końcówki” Samuela Becketta. To bardzo uniwersalna, egzystencjalna opowieść o samotności, o braku miłości, przemijaniu. O wiecznym marzeniu, karmieniu się ułudami, wiecznym czekaniu na wielką chwilę spełnienia. Tymczasem życie upływa i nic nie nadchodzi. Tytułowe marzenie starego żebraka o luksusowym domu publicznym, gdzieś w niewyobrażalnie dalekim Ohio, autor traktuje jako metaforę ludzkiego losu, naznaczonego jak grzechem pierworodnym nieustającą tęsknotą za nieosiągalnym. Sztukę będzie można oglądać od 8 do 10 marca.

Koncertowo

W najbliższą sobotę (5.03.) w Dworze Artusa wystąpi Maja Olenderek Ensemble, która specjalnie na tę okazję wraz z zespołem wykona wybrane piosenki z debiutanckiego albumu „Bubble Town”. Słuchacze mogą spodziewać się kilku niespodzianek i absolutnie magicznej atmosfery, która zawsze towarzyszy występom zespołu. Gwarantuje to zarówno wysoki kunszt instrumentalistów, jak i unikatowy głos oraz ekspresja sceniczna Mai. Od nostalgicznych ballad, przez muzyczne wizje z sennych koszmarów, po delikatny dziewczęcy blues i – momentami – etniczną estetykę – wszystkie te elementy tworzą jedyny w swoim rodzaju  muzyczny spektakl, którego trzeba doświadczyć na własnej skórze.

Dla fanów „Zakopower” koncert, który odbędzie się 8 marca na Jordankach. Zespół z jednej strony jest wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbuje współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem Sebastian Karpiel-Bułecka. Zespół wydał swój czwarty studyjny album „Drugie pół”. Zawsze u podstaw twórczości zespołu były ich góralskie korzenie. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej płyty. Tym razem oprócz podhalańskiej kultury dużą inspiracją dla muzyków była także bogata tradycja polskiej piosenki.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.