Toruń stawia na rodziny, lubimy to!

Zeszłoroczna akcja prowadzona przez nasz tygodnik była pewnego rodzaju eksperymentem. Chcieliśmy sprawdzić czy nasze miasto jest przyjazne dzieciom i ich opiekunom. Czy w Toruniu można komfortowo żyć posiadając małe dzieci i czy toruńskie instytucje oraz firmy są otwarte na małych klientów. Egzamin został zdany na pięć plus. Czas na edycję 2017!


Toruńskie restauracje mają miejsca dla rodzin z dziećmi. Oferują place zabaw, wyposażone są w podjazdy i miejsca do przebierania dzieci. Rzeczą naturalną jest specjalne menu dla najmłodszych- ulubione przysmaki i mniejsze porcje. W większości punktów gastronomicznych istnieje możliwość podgrzania własnego obiadu dla najmniejszych, na porządku dziennym jest pytanie o napoje w temperaturze pokojowej.
Toruń stawia także na edukacje najmłodszych. Mamy szkoły językowe i akademie, gdzie zajęcia są prowadzone już dla 3-4 latków. Wszystko oczywiście serwowane tak, by zainteresować najmłodszych słuchaczy. Nauka poprzez zabawę, skojarzenia, rozwijanie zainteresowań. Tu pojawia się również ważny wątek toruńskich instytucji, które posiadają odpowiednie warunki i programy edukacyjne pozwalające na zapoznanie się z tematem najmłodszym odwiedzającym. Kontakt ze sztuką czy nauką od najmłodszych lat może owocować w dalszym rozwoju. To bardzo ważne inicjatywy.


Dbamy o zdrowie
Gabinet lekarski? Krzyk, płacz i tupanie? Nie w Toruniu! W naszym mieście mamy już gabinety stomatologiczne, które wyspecjalizowały się w przyjmowaniu małych pacjentów. Wizyta u okulisty czy w gabinecie stomatologicznym to nie problem. Wręcz przyjemność. Specjaliści rozumieją potrzeby najmłodszych i robią wszystko by „pierwszy raz” u lekarza został zapamiętamy jako ciekawa przygoda. Szczerze żałujemy, że za naszych czasów nie było takich możliwości…
Również firmy na co dzień nie kojarzone z „branżą rodzinną” wychodzą naprzeciw oczekiwań rodzin. Mamy w naszym mieście dealerów samochodowych, którzy dbają by w ofercie znalazły się samochody spełniające wymogi rodzin czy deweloperów, którzy budując nowe budynki zwracają uwagę na to, by dzieci również miały swoje miejsce na nowym osiedlu. To cieszy,
Sprawdzimy , polecimy
Nasza redakcja rusza na poszukiwanie miejsc wartych uwagi. Mimo, że Dzień Dziecka już za nami, my będziemy śledzić miejsca i inicjatywy przyjazne rodzinom przez cały miesiąc. Polecamy piątkowe wydania i www.toronto-magazyn.pl

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.