Wystawcy z całej Polski zjechali się do Torunia
Jarmark Bożonarodzeniowy odbywa się na Rynku Staromiejskim Fot. Jacek Koślicki

Wystawcy z całej Polski zjechali się do Torunia

W Toruniu na każdym roku można już dostrzec magię świąt. Na miano lokalnej tradycji zasługuje, m.in. Jarmark Bożonarodzeniowy, który organizowany jest już po raz 13. Sprawdźcie, co w tym roku przygotowali dla nas lokalni wystawcy.

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy organizowany jest już po raz 13. Co roku dla mieszkańców miasta to wyjątkowa okazja do tego, żeby zakupić ludowe rękodzieła i porównać ozdoby świąteczne z różnych regionów Polski. – W przypadku organizowania wydarzeń takich jak Jarmark Bożonarodzeniowy, oprawa wizualna jest zdecydowanie większa niż w przypadku innego typu targów. Program tegorocznego jarmarku jest bardzo bogaty i warto się z nim zapoznać. Wieczorem na odwiedzających będą czekać, między innymi wyjątkowe iluminacje świetlne – przekonuje Piotr Kempiński, dyrektor ds. targów. – W tym roku zaangażowanie ze strony wystawców jest naprawdę duże, gdyż jest ich około 50. Tradycyjnie już przyjechali oni z całej Polski.
Produkty wystawców odznaczają się dużą różnorodnością – są to zarówno produkty spożywcze, jak i przedmioty codziennego użytku. Na jarmarku można znaleźć, m.in. stoisko świątecznych wędlin, różnorodne miody, nalewki czy sery. – Podczas organizacji jarmarku wyszliśmy z założenia, że wolimy iść w kierunku jakości zamiast ilości. Asortyment, który można zobaczyć na stoiskach wystawców, jest inny niż w przypadku galerii wielkopowierzchniowych – można zakupić wyjątkowe rękodzieła, biżuterię, ceramikę, wyroby wikliniarskie czy różnego typu minerały – wymienia Piotr Kempiński. Jarmark Bożonarodzeniowy, przy ul. Rynek Staromiejski, potrwa do 23 grudnia. Miłą niespodziankę przygotowano także dla najmłodszych uczestników wydarzenia, gdyż teren jarmarku codziennie będzie odwiedzany przez Świętego Mikołaja.

Kulinarna podróż po całej Polsce
Już w najbliższy weekend, 17-18 grudnia, po raz pierwszy w Toruniu odbędzie się akcja Świąteczne Przysmaki Regionów. Jest to szczególna okazja do tego, żeby móc rozsmakować się w dziedzictwie kulinarnym danego regionu. Amatorzy bożonarodzeniowych potraw będą mogli wypróbować aromatyczne dania spotykane tylko na świątecznym stole. – Muszę przyznać, że z ogromną radością organizujemy tę imprezę. Pomysł na Świąteczne Przysmaki Regionów wziął się stąd, żeby wykorzystać obiekt Centrum Targowego „Park” i zaprosić wytwórców produktów spożywczych, związanych ze Świętami Bożego Narodzenia – opowiada Piotr Kempiński. – Na miejscu będzie można spróbować naprawdę wielu smaków. Gorąca czekolada, pierniki, bakalie, pierogi, różne rodzaje pieczywa to tylko niektóre z nich. Choć Świąteczne Przysmaki Regionów pojawią się w Toruniu po raz pierwszy, to myślę, że na stałe impreza ta wpisze się w scenariusz organizacji targów bożonarodzeniowych.
Produkty prezentowane na targu będą pochodziły przede wszystkim od lokalnych wytwórców, prowadzących rodzinne firmy. Oferowana żywność będzie zdrowa i nieprzetworzona. Wydarzenie zorganizowane zostanie w Centrum Targowym „Park”, przy ul. Szosa Bydgoska 3. Wstęp na targi jest wolny.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.