Moje Miasto, czyli kolejna odsłona studia dziennikarskiego
Fot. Archiwum

Moje Miasto, czyli kolejna odsłona studia dziennikarskiego

Po raz kolejny połączone siły trzech toruńskich mediów zapraszają na spotkanie z wyjątkowymi gośćmi. Już w piątek 16 grudnia w Toruń Plaza na Placu Orzechowym rozmowy z Pawłem Przedpełskim, toruńskim żużlowcem, oraz dwoma muzykami: Sławkiem Wierzcholskim i Sławkiem Załeńskim.

 Od sportu
Paweł Przedpełski to jedna z największych nadziei toruńskiej drużyny. Po karierze juniora, którą właśnie zakończył, zdobywają wraz z Get Well Toruń drużynowe srebro, od nowego sezonu przechodzi do składu jako senior. – Cieszę się, że wspólnie z drużyną po raz kolejny udało nam się odnieść duży sukces. Od następnego sezonu nie będę już walczył w zawodach juniorskich, teraz już tylko seniorskie, ale pozytywnie jestem nastawiony do tej zmiany, dalej będę dawał z siebie wszystko i walczył o jak najlepsze punkty – zapowiadał podczas ostatniej rozmowy w „Toronto”.

Jako junior Paweł trzykrotnie zdobył złoto w drużynowych mistrzostwach świata, reprezentując nasz kraj. W dziennikarskim studio będzie okazja posumować ten niezwykle owocny czas, a także porozmawiać o planach na przyszłość.

Po rozrywkę
Kolejni goście, którzy zasiądą na kanapach studia są od lat muzyczną wizytówką Torunia. Ich zespoły znajdują się w czołówce zespołów rozpoznawalnych w całym kraju. Pierwszy z nich, czyli Sławek Załeński, stoi za sukcesem kilku zespołów. Prawdziwa legenda to Toronto, gdzie z wokalistką Oksaną Predko, znaną obecnie z solowej kariery, zaistnieli w Opolu. Potem przyszły sukcesy związane z grupą Manchester. Udział w produkcji telewizyjnej „MTV Rockuje” wyniósł toruński skład na wyżyny popularności. Sławek jednocześnie przykładał rękę do innych projektów muzycznych, m.in. Aberdeen, a teraz wkracza na rynek z wciąż jeszcze nowym projektem Brajton. Właśnie nowy zespół Sławka Załeńskiego będzie przedmiotem rozmowy w dziennikarskim studio. Co kryje się pod nowym szyldem i jakie plany wiąże z nim muzyk? Tego wszystkiego dowiecie się już w piątek.
Na deser legenda toruńskiej muzyki. Sławek Wierzcholski, czyli frontman Nocnej Zmiany Bluesa. Jego zespół, który jest chyba najbardziej rozpoznawalnym bandem swojego gatunku, właśnie obchodzi 35-lecie istnienia. To idealny moment na podsumowania, ale nie tylko. Być może toruńscy muzycy zapewnią nam również muzyczne uniesienia. Kto wie? Wszystko okaże się już w 16 grudnia w Toruń Plaza.
Rozmowy z gośćmi tradycyjnie przeprowadzą Żaneta Lipińska-Patalon z magazynu toruńskiego „Toronto”, Mariusz Orłowski z TV Toruń oraz Piotrek Olszowski z Radia Gra. Zapraszamy!

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Moje Miasto
Studio dziennikarskie
16.12.2016, godz. 17.00
Toruń Plaza, ul. Broniewskiego 90

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.