Sylwester miejski bez tajemnic – sprawdź, kto odwiedzi Toruń!
Kasia Kowalska, Dawid Kwiatkowski i Oversoul – to tylko część gwiazd, z którymi torunianie przywitają 2017 rok Fot. Nadesłane

Sylwester miejski bez tajemnic – sprawdź, kto odwiedzi Toruń!

Nowy Rok coraz bliżej, dlatego już teraz warto zaplanować sylwestrową noc. Sprawdźcie, co w tym roku szykuje się na Rynku Staromiejskim i dlaczego warto wybrać się na plenerowy koncert.

nad 4

Choć w Toruniu nie odbędzie się Sylwester z TVP2, to i tak mieszkańcy miasta mogą liczyć na udaną zabawę. 

Plenerowy koncert uświetni występ, m.in. Kasi Kowalskiej, Dawida Kwiatkowskiego czy laureatów „The Voice of Poland”. Na scenie pojawią się także zespoły: Oversoul i Piosenki do tańca. – Od kilku lat tradycją jest, że Sylwester w Toruniu odbywa się na Rynku Staromiejskim, tak będzie i tym razem. Będzie barwnie i sylwestrowo. Zadbaliśmy o to, żeby nie było problemu z miejscami parkingowymi – zapewnia Michał Zaleski, prezydent Torunia. Sylwestrowy koncert na Rynku rozpocznie się o godz. 21 i będzie trwał ok. 4,5 godziny. – W sylwestrowy wieczór planujemy zagrać utwory, które mogli państwo usłyszeć w różnych rozgłośniach radiowych. Większość utworów będzie pochodzić z naszej tegorocznej płyty – opowiada Łukasz Gorczyca, basista zespołu Oversoul. – Uczestników koncertu wprowadzimy do Nowego Roku z bardzo pozytywną energią. Stawiamy na nowości i na utwory, które były naszymi utworami singlowymi, czyli m.in. „Kochaj” i „Światy dwa”.
O północy wszyscy obecni na Rynku Staromiejskim będą mogli zobaczyć pokaz sztucznych ogni oraz wysłuchać noworocznych życzeń, złożonych przez prezydenta Michała Zaleskiego.

Zmiany w komunikacji miejskiej
Podczas sylwestrowej nocy dostępne będą parkingi: przy placu św. Katarzyny, przy Centrum Sztuki Współczesnej, przy CKK Jordanki oraz w otoczeniu Zespołu Staromiejskiego. Mamy również dobrą wiadomość dla osób, które nie planowały dotrzeć autem na wieczorny koncert. Miejski Zakład Komunikacji postanowił uruchomić dodatkowe połączenia odwożące mieszkańców, dzięki czemu w każdym kierunku Torunia autobusy będą kursować 15 i 45 minut po pełnej godzinie. Co więcej, podczas sylwestrowej nocy komunikacja miejska w godzinach 18.00–4.00 będzie bezpłatna. Za organizację Sylwestrowej Rewii Przebojów odpowiadają: Wydział Kultury UMT, Toruńska Agenda Kulturalna oraz służby porządkowe i techniczne.

Wachlarz alternatyw
Po raz kolejny na wspólną zabawę zaprasza także Toruńska Orkiestra Symfoniczna. Koncert odbędzie się w Sali Koncertowej Centrum Kulturalno-Kongresowego „Jordanki”. W tym roku będzie można usłyszeć występ solistów, którymi będą Anna Jurksztowicz czy Jacek Wójcicki. Toruńską Orkiestrę Symfoniczną poprowadzi maestro Krzesimir Dębski. Alternatywę dla sympatyków sztuki przygotował także Teatr im. Wilama Horzycy. Podczas sylwestrowego spektaklu „Odlot” będzie można usłyszeć przeboje takie jak: „Kocham wiosnę”, „Cygańska dusza”, „Pamiętasz była jesień” „Batumi”, „Pamelo żegnaj” czy „Daj mi tę noc”. Wśród aktorów na scenie pojawią się: Małgorzata Abramowicz, Anna Magalska, Matylda Podfilipska, Julia Sobiesiak, Jarosław Felczykowski, Tomasz Mycan, Paweł Kowalski czy Michał Marek Ubysz.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.