Epilacja laserowa - na czym polega i czy jest bezpieczna?

Szukasz sposobu na bezpieczne usunięcie zbędnego owłosienia? Sprawdź, czy to właśnie epilacja laserowa będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem! Ten prosty i trwały sposób na pozbycie się włosów z twarzy i całego ciała ma wiele zalet. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega epilacja laserowa, kto może z niej korzystać i czy istnieją przeciwwskazania do tego typu zabiegów.

Czym jest epilacja laserowa?

Epilacja laserowa to jedna z najnowocześniejszych metod usuwania niechcianego owłosienia, wykorzystująca do tego celu laser emitujący światło o specjalnie dobranej długości fal. Obecna we włosach melanina (ciemny barwnik) pochłania światło, a proces ten prowadzi do uszkodzenia cebulek włosowych. To właśnie nasz cel: pozbywamy się w ten sposób włosa, a cebulka nie może się zregenerować. Skóra w tym procesie pozostaje nienaruszona.

Do największych zalet epilacji laserowej zaliczają się oczywiście efektywność i trwałość. Skóra po zabiegu pozostaje perfekcyjnie gładka. W porównaniu z innymi metodami usuwania włosów oddziaływania laserem nie pozostawia też uciążliwych podrażnień, kropeczek, zapaleń i wrastających włosków. To wielka ulga dla każdego, kto do tej pory borykał się z tego typu dolegliwościami.

Jakie obszary ciała można depilować laserem?

Z jakich obszarów można usuwać włosy za pomocą lasera? Dobra wiadomość jest taka, że właściwie całe ciało może zostać poddane zabiegowi: zarówno większe obszary, takie jak plecy, brzuch, klatka piersiowa, ręce i nogi, jak i wrażliwa strefa bikini oraz twarz.

Co ważne, epilacja laserowa trwale usuwa włosy, ale nie dzieje się to podczas jednego zabiegu. Wynika to z naturalnego cyklu wzrostowego włosa. Żeby móc liczyć na długofalowe rezultaty, konieczne są zabiegi przypominające powtarzające się co kilka tygodni aż do uzyskania pełnego zadowolenia.

Epilacja laserowa – dla kogo będzie dobrym wyborem?

Z epilacji laserowej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Wszyscy coraz większą uwagę przykładamy do gładkiej skóry, co wynika ze względów higienicznych i estetycznych. Czasami do zabiegu skłaniają również powody czysto praktyczne, dotyczy to zwłaszcza profesjonalnych sportowców, u których włosy na niektórych obszarach ciała mogą prowadzić do otarć.

Usuwanie włosów laserem jest najbardziej efektywne u osób o ciemnych włosach i jasnej karnacji, co wynika z zasady działania tej metody pozbywania się owłosienia. Krótko mówiąc – im większy kontrast, tym lepiej, chociaż nowoczesne typy laserów powoli eliminują ten wymóg.

Epilacja laserowa jest idealna zwłaszcza dla tych wszystkich, którzy borykają się z różnego typu problemami po tradycyjnym goleniu maszynką lub usuwaniu włosków za pomocą wosku czy depilatora. Jeśli masz skłonność do nawracających zapaleń mieszków włosowych, wrastających włosów, podrażnień, swędzenia i innych przykrych dolegliwości, z pewnością spodobają Ci się efekty, które gwarantuje użycie lasera.

 

Kto najwięcej skorzysta z epilacji laserowej?

  • osoby zmagające się z problemami skórnymi po użyciu innych metod

  • kobiety i mężczyźni oczekujący trwałych i długotrwałych efektów

  • alergicy uczuleni na kosmetyki do golenia i depilacji

  • osoby, które pragną usunąć włosy z wyjątkowo delikatnych obszarów ciała

Przeciwwskazania do usuwania włosów metodą laserową

Epilacja laserowa wykonana przez specjalistę w profesjonalnym gabinecie  jest zabiegiem w pełni bezpiecznym, jednak warto wiedzieć, że istnieją pewne przeciwwskazania i nie każdy może się mu poddawać.

W jakich sytuacjach należy zrezygnować z lasera i wybrać inną formę pozbywania się owłosienia?

  • ciąża i karmienie piersią – należy odczekać aż do odstawienia dziecka od piersi

  • choroby nowotworowe – o tym, czy i kiedy po wyzdrowieniu można rozpocząć zabiegi, powinien zdecydować lekarz

  • przyjmowanie leków światłouczulających – istnieje spora lista tego typu leków, ponadto należy uważać również na zioła m.in. na dziurawiec, rumianek i nagietek oraz kosmetyki zawierające witaminę A

  • choroby skóry i rany – z zabiegiem należy poczekać do momentu opanowania i wygojenia zmian na skórze

  • padaczka – z uwagi na specyfikę choroby ze względów bezpieczeństwa z zabiegów powinny zrezygnować osoby zmagające się z epilepsją

  • opalenizna – świeża opalenizna również powinna zniechęcić do epilacji laserowej, a po zabiegu nie powinno się wystawiać skóry na bezpośrednie promienie słoneczne minimum przez 4 tygodnie

To ważne, żeby unikać epilacji laserowej wymienionych wyżej przypadkach, w przeciwnym razie może dojść do poparzenia skóry lub przebarwień. To dlatego nasi specjaliści dokonują szczegółowego wywiadu przed przystąpieniem do zabiegu, upewniając się, że w konkretnym przypadku nie istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Chcesz się dowiedzieć więcej sprawdź https://syrenka-torun.pl/

Epilacja laserowa – skuteczna i bezpieczna

Usuwanie włosków z twarzy i ciała za pomocą lasera jest w pełni bezpieczne, jeśli tylko nie należysz do grupy osób, które nie powinny się jej poddawać i oddasz się w ręce specjalistów. Czy warto? Gwarantujemy, że gładka skóra bez uciążliwego regularnego golenia lub bolesnej depilacji jest warta zachodu! To ogromna oszczędność czasu i nerwów każdego dnia, a nic tak nie dodaje pewności siebie, jak zadbane ciało.

 

Artykuł sponsorowany

 

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.