Lubimy rodziny!

Czy Toruń jest miastem przyjaznym rodzinom?

Już po raz drugi postanowiliśmy spojrzeć na nasze miasto z perspektywy dzieci i ich rodziców oraz opiekunów. A ich perspektywa często różni się od patrzenia dorosłego człowieka. Kosta brukowa, wysoki krawężnik czy brak cienia na placu zabaw mogą stanowić dyskomfort, a czasem i problem. Całe szczęście na przestrzeni ostatnich lat nasze miasto bardzo pod tym względem się zmieniło. Jest wiele miejsc, gdzie spędzanie czasu z dzieckiem jest przyjemnością – myśląc o tych miejskich, warto wspomnieć Piernikowe Miasteczko czy Błonia Wiślane. Ale także miejsca komercyjne rozumieją potrzeby swojej najmłodszej klienteli. Odwiedzimy również naszych partnerów, którzy w swojej pracy na co dzień starają się uprzyjemnić czas najmłodszym. To duże wyzwanie. Bo to klienci, którzy potrafią tupnąć nogą, wylać sok, rozpłakać się w najmniej oczekiwanym momencie. Mały klient to nie sielanka. Ale jak za to rodzice doceniają miejsca, które otwierają się na ich pociechy niezależnie od nastroju? Doceniają przede wszystkim, wracając, polecając, wystawiając pozytywne rekomendacje. My również postanowiliśmy docenić. Przez cały czerwiec dziennikarze naszego tygodnika sprawdzają, jak sprawa się ma. Odwiedzają punkty partnerów naszej akcji i przyglądają się ich atutom. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach nie tylko restauracje dbają o małych klientów, również można znaleźć gabinety lekarskie specjalizujące się w opiece nad maluchami – okulistę czy dentystę. Są także instytucje edukacyjne, naukowe, artystyczne, które dedykują specjalne bloki tematyczne najmłodszym odbiorcom. Jednym słowem – jest dobrze! A jeżeli zauważą Państwo na drzwiach toruńskich restauracji, instytucji czy gabinetów naszą naklejkę, możecie być pewni, że to miejsce jest przyjazne rodzinom. Tam nikt nie spojrzy krzywo na Wasze dziecko. Tradycyjnie czekamy również na listy od naszych Czytelników. Jaki jest Toruń dla rodzin? Jakie atuty naszego miasta doceniacie? Co jest do poprawki? Czego oczekujecie od władz miasta oraz właścicieli toruńskich firm. Co należałoby zmienić? Czekamy na Państwa refleksje pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tradycyjnie ul. Grudziądzka 79/6, 87-100 Toruń.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.