Mistrzostwa Europy Juniorów: Przyjdź na Motoarenę i zobacz jak jeżdżą młode talenty!

Przed nami Mistrzostwa Europy Juniorów na żużlu w klasie 125cc. W najbliższy czwartek młodzi sportowcy będą rywalizować na toruńskiej Motoarenie. Wśród nich pojawią się zawodnicy Stali Toruń: Kacper Makowski i Filip Nizgorski.

-To żużlowe święto dla całych rodzin, warto spędzić ten dzień na Motoarenie, gdyż z pewnością nie zabraknie wielu sportowych emocji – przekonuje Jan Ząbik, trener toruńskiej Stali. -To doskonała forma promocji żużla, warto zobaczyć, jak radzą sobie młodsi zawodnicy, którzy w przyszłości mają szansę zaistnieć w czarnym sporcie. Zawody w klasie 125cc to też dobra okazja do tego, by chłopcy z mniejszym doświadczeniem zobaczyli, jak wygląda kolejny etap żużlowej kariery i w jaki sposób organizowane są tego typu zawody. Młodzież startująca na mini żużlu przed oficjalnym rozpoczęciem zawodów będzie miała też okazję, by zaprezentować się toruńskiej publiczności.

Polacy są w formie
Z Torunia w zawodach wezmą udział zawodnicy Stali Toruń: Kacper Makowski i Filip Nizgorski Kacper swoją przygodę z żużlem rozpoczął dość niedawno, gdyż w maju 2015 r. Zarówno jeden, jak i drugi zawodnik w sezonie 2016 zdobył licencję w klasie 80 – 125 cc. - Jest to doskonała rywalizacja sportowa, dla zawodników przechodzących z mniejszych pojemności do tych większych, przystosowanych do dużego żużla – opowiada Jan Ząbik. –Motocykle te mają duża koła i w czasie jazdy odczuwa się dodatkową pojemność silnika. Zawody Mistrzostw Europy Juniorów to niezwykle interesujące żużlowe widowisko. Polacy będą startować w składzie sześcioosobowym, nie pozostaje nic innego jak trzymać za nich mocno kciuki. To dla każdego nich doskonała okazja do tego, by zweryfikować swoje umiejętności i zmierzyć się z najlepszymi zawodnikami, z naszego kontynentu. Na Motoarenie zobaczymy na pewno Karola Żupińskiego z Gdańska, będzie też dwóch zawodników z Bydgoszczy oraz zawodnicy z Tarnowa i Opola. Wierzę w to, że pokażą się oni z dobrej strony i ostateczny wynik będzie motywujący do dalszej pracy. Trudno na ten moment przewidzieć dla kogo najbliższy czwartek okaże się szczęśliwy i wskazać faworyta. Zdarzyło się już jednak, że w zawodach juniorskich Polacy byli zarówno Mistrzami Świata, jak i Mistrzami Europy, dlatego też trzeba po prostu jechać i walczyć. Wszystko jest w ich rękach i w ich zasięgu – dodaje. Mistrzostwa Europy Juniorów na Żużlu w klasie 125 cc, połączone są z rundą SEC. Zawody organizowane są pod auspicjami FIM przez SSSM Stal Toruń. Rywalizacja rozpocznie się w czwartek 29 czerwca o godz. 19:00, wstęp na wydarzenie jest wolny.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.