Kultura i promocja: Sara Pach [KOBIETY TORUNIA]
Fot. Joanna Wojno-Wolska

Kultura i promocja: Sara Pach [KOBIETY TORUNIA]

- Nigdy nie podchodzę do muzyki, jak do pracy. To przede wszystkim moja ogromna pasja, która towarzyszy mi już od wielu lat - mówi Sara Pach. Toruńska wokalistka ma już na swoim koncie sporo sukcesów. Na początku minionego roku zaskoczyła nas duetem z raperem Mezo, z którym nagrała utwór „Niepodzielni”. Ale to dopiero początek niespodzianek, Sara właśnie pracuje nad wydaniem autorskiej płyty.

- Od początku mojego życia wiedziałam, że to właśnie śpiewanie i muzyka jest tym czym chcę się zajmować. To coś, w czym czuje się najlepiej. Obcowanie ze sceną daje mi ogromną satysfakcje, stąd decyzja, by rozwijać się w tym kierunku – zaznacza Sara. Wokalistka przyznaje, że punktem wyjściowym na początku jej kariery była publikacja coveru na kanale You Tube. To okazało się być jej trampoliną do muzycznego świata show biznesu. – Właśnie od tego wszystko się zaczęło. Pierwszym utworem, który tam zamieściłam był „My heart will go on” Celine Dion. Nie jest tajemnicą, że konfrontacja z tego typu piosenką była ogromnym muzyczny wyzwaniem. Cieszę się, że utwór ten wówczas spotkał się z pozytywnym odzewem. To zmotywowało mnie to do dalszej pracy. Stopniowo wszystko zaczęło się rozwijać. Dostrzegła mnie wytwórnia, z którą nagrałam debiutancki, młodzieżowy singiel - „Siła Wiary” – dodaje.

Sara Pach SMS na numer 71068 o treści: TC.KBRT.11 koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT

U boku rapera
Następnym ważnym momentem w rozwoju kariery Sary było stworzenie muzycznego duetu z raperem Mezo. – Współpraca z Mezo i nagranie z nim utworu „Niepodzielni” było dla mnie bardzo cennym doświadczeniem. Dzięki temu w ostatnim roku, graliśmy wspólnie mnóstwo koncertów, przez co mogłam nabyć jeszcze więcej obycia scenicznego i bardzo wiele się nauczyć, chociażby współpracy z akustykami, czy interakcji z publicznością. Mezo prywatnie jest wspaniałym człowiekiem, dlatego bardzo się cieszę że mogłam go poznać i grać wspólne koncerty. Niedługo po nawiązaniu tej współpracy udało mi się nagrać solowy kawałek. Tak powstało „Sobą być”, którego tekstu jestem współautorką – dodaje.
Będzie płyta
Obecnie Sara pracuje nad stworzeniem swojej autorskiej płyty, gdzie zajmuje się zarówno komponowaniem muzyki, jak i pisaniem tekstów. - Odkopałam swoje kompozycje sprzed pięciu lat, wcześniej nie zdecydowałam się ich nikomu pokazać. Zwyczajnie obawiałam się, z jakim odbiorem mogą się spotkać – mówi torunianka. -Po latach postanowiłam je jednak dopracować i stworzyć przy okazji inne – nowe utwory. Bardzo chciałabym wydać singiel, który będzie w stu procentach mój. Który będzie wyrażał to jaką jestem osobą, zarówno w słowach, jak i w aranżacji muzycznej. Samodzielne tworzenie daje mi ogromną radość i satysfakcję, dlatego chciałabym iść w tym kierunku. W utworach będą poruszane przyziemne problemy, które myślę że dotykają większość z nas każdego dnia – dodaje. Wiemy już, że na płycie Sary znajdzie się dziesięć utworów. Wokalistka zdradza, że ich tworzenie wygląda dość nietypowo. -Kiedy próbuję coś skomponować – tworzę jednocześnie słowa i muzykę, tak powstały wszystkie moje piosenki. Wiem, że jest to może dość nietypowy i rzadko spotykany sposób, ale tak właśnie działam kiedy coś tworzę. Przede wszystkim stawiam na szczerość i muzykę prosto z serca – dodaje.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.