Pomoc: Anita Nowak [KOBIETY TORUNIA]
Fot. Joanna Wojno-Wolska

Pomoc: Anita Nowak [KOBIETY TORUNIA]

Anita Nowak to kobieta, która nie może przejść obojętnie obok jakiejkolwiek inicjatywy charytatywnej. Kiedy tylko ma okazje, stara się przemycać nutę pomocy na rzecz toruńskiej społeczności. Od wielu lat jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 1 na toruńskiej Starówce. Aktywna szefowa sztabu WOŚP w Toruniu, każdego dnia wychodzi z założenia, że dobro powraca i warto pomagać.

Nauczyciel z powołania
Pani Anita Nowak jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, a swój pierwszy szkolny dzwonek
w tym zawodzie usłyszała 1 września 1990 roku. Choć od momentu, gdy otrzymała rolę wychowawcy minęło już sporo czasu to do swojej pracy podchodzi z niezmiennym zaangażowaniem i ogromną pasją. - Codziennie rano, gdy wstaję do pracy nie muszę się martwić tym, że jestem zmęczona, gdyż kocham to co robię i nie wyobrażam sobie, żebym mogła zajmować się czymś innym – przyznaje pani Anita Nowak. – W szkole każdy dzień jest inny i każdy dzień przynosi wiele przygód i wyzwań. Przebywanie w obecności dzieci daje mi dużą radość i cieszę się, że mogę być ich opiekunem
w początkach edukacji – dodaje.

Anita Nowak SMS na numer 71068 o treści: TC.KBRT.8 koszt SMS-a: 1,23 zł z VAT 

Playlista inicjatyw charytatywnych
Pani Anita Nowak od wielu lat, w ramach działania na rzecz lokalnej społeczności bierze udział
w inicjatywach charytatywnych. Choć większość torunian utożsamia ją przede wszystkim z WOŚP, to niewielu z nas wie, że jej bezinteresowna pomoc zaczęła się już dużo wcześniej. – Od 25 lat w mojej szkole organizuję Finał Mini Listy Przebojów. W ramach toruńskiego finału tej akcji, wybieram się co roku z dziećmi do Teatru im. Wilama Horzycy. Pieniądze z tej inicjatywy przekazywane są na rzecz dzieci z Hospicjum Dziecięcego. W związku z tym, że kocham teatr i od wielu lat się nim interesuję to zorganizowałam szkolną grupę teatralną. Ogromnie się cieszę, że z powodzeniem funkcjonuje już ona 17 lat. W ramach naszej grupy, razem z dziećmi bierzemy udział w różnorodnych akcjach zarówno lokalnych, jak i miejskich –zbieraliśmy już datki dla dzieci z chorobą nowotworową oraz dla rodzin, które stopniowo musiały odbudować się po pożarze – dodaje.

Na czele WOŚP
Choć działalność Pani Anity w ramach WOŚP rozpoczęła się 12 lat temu to jej aktywna współpraca
z toruńskim sztabem trwa do dziś. –Pomysł ze sztabem WOŚP działającym przy naszej szkole zrodził się z marzenia, by stworzyć coś swojego w ramach szkolnej społeczności – wspomina pani Anita. – Kiedy tylko mogę staram się przemycać nutę pomocy. Możliwość nadzorowania działalności WOŚP daje mi ogromną radość. Co roku nie brakuje mi motywacji do pracy. Muszę jednak podkreślić, że najważniejszy jest zespół i zgrana grupa osób, bez której całe to zamieszanie nie miałoby sensu. Dzięki temu nasze działania zataczają coraz szersze kręgi i możemy zarazić chęcią niesienia pomocy innych. W ramach WOŚP przyłącza się do nas co roku ok.10-15 szkół z całego Torunia. Wszystkim nam daje to ogromną satysfakcje i napędza do dalszej pracy – dodaje.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.