Nasi klienci są impulsem do zmian

Koniec roku skłania zawsze do podsumowań, co się udało, a co można było zrobić inaczej. Rok 2016 był jednym z ważniejszych w mojej pracy zawodowej i myślę, że też w działalności EDF Toruń, gdyż był to okres budowy nowej kogeneracyjnej elektrociepłowni gazowej, która jest realizowana w oparciu o aktualne oraz przyszłe potrzeby cieplne Torunia i jego mieszkańców. Kogeneracyjna produkcja ciepła i energii elektrycznej gwarantuje długofalową pewność dostaw ciepła i wysoką efektywność energetyczną toruńskiego systemu ciepłowniczego, a także bezpieczeństwo energetyczne regionu. Chcę dodać, że inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem wśród torunian – w ciągu roku odwiedziło budowę niemal tysiąc osób.

Dla każdej firmy klienci są sednem działalności, stąd nieustannie doskonalimy swoją pracę, tworzymy nowe usługi odpowiadające wymaganiom i potrzebom klientów, modernizujemy i rozwijajmy sieć ciepłowniczą. Chciałbym podziękować naszym klientom za cały rok partnerskiej współpracy – za pozytywne wsparcie, ale też krytyczne uwagi, które pozwalają nam się zmieniać i rozwijać. To nasi klienci, ich oczekiwania i wymagania są inspiracją do zmian w naszej spółce. Cieszę się, że co roku dołączają nowi klienci, którzy chcą korzystać z ciepła sieciowego. Ma to dodatkowy wymiar – wpływa na jakość powietrza, ograniczając niską emisję pochodzącą z indywidualnych źródeł ciepła. Warto tu dodać, że nowa elektrociepłownia gazowa również przyczyni się do znacznej poprawy powietrza w Toruniu, redukując o ok. 90% (w stosunku do obecnej produkcji opartej na węglu) emisję tlenków siarki, tlenków azotu i pyłów.
Patrząc w przyszłość – czeka nas olbrzymie wyzwanie. W połowie 2017 r. będziemy dostarczać ciepło do naszych odbiorców z nowej kogeneracyjnej elektrociepłowni gazowej. Jeszcze przed świętami rozpoczniemy testowanie wszystkich urządzeń i instalacji – po raz pierwszy uruchomimy nową turbinę i kotły. Zakładam również dobrą współpracę z wszystkimi uczestnikami rynku ciepła w Toruniu w celu stworzenia jak najbardziej efektywnego systemu ciepłowniczego dla dobra i w interesie wszystkich odbiorców ciepła sieciowego w Naszym pięknym Mieście. Jestem pełen optymizmu i tego również życzę wszystkim Mieszkańcom Torunia na nadchodzące święta i Nowy 2017 Rok.

Robert Kowalski
prezes Zarządu EDF Toruń SA

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.