Festiwali czas

W tym numerze zapraszamy Czytelników na kolejne dwa festiwale, które odbędą się w naszym mieście. Obu patronuje nasz tygodnik, a że zbliżamy się do pierwszych urodzin, warto dodać, że przez ostatni rok jako lokalne medium patronowaliśmy blisko stu dwudziestu wydarzeniom kulturalnym, społecznym i sportowym w naszym mieście. To nie tylko dobra statystyka, ale i serce włożone w promocje ciekawych inicjatyw. A Toruń to miasto, które nie może na brak takich narzekać.

Już w ten weekend toruńskie Stare Miasto stanie się bardzo barwnym miejscem, a wszystko dzięki fanom fantastyki, którzy przyjadą, by spotkać się z autorami komiksów, książek, pograć w nowe gry, dowiedzieć się czegoś więcej o kulturze fantasy. Przez Starówkę przejdzie parada cosplayerów. Młodzi ludzie przebrani za ulubionych bohaterów będą prezentować swoją pasje i zainteresowania.

„Copernicon” to już znana i ugruntowana marka. Festiwal, który odbywa się cyklicznie i ściąga do Torunia miłośników tematu z całego kraju. Tydzień później odbędzie się nieco młodsza impreza, tam naprawdę debiut. Mowa o festiwalu kawy Coffee Fest. To kolejna ciekawa inicjatywa, która powstała z pomysłu pasjonatów. Mimo że większość z nas pije codziennie kawę, nie każdy z nas to celebruje. Szeroko otwarte oczy, największe dobrodziejstwo czarnego trunku! Ale nie tylko. Okazuje się, że coraz częściej delektujemy się chwilą przerwy na pyszną kawę i zwracamy uwagę na to, co pijemy. Już w następny weekend będziemy mieć w Toruniu doskonałą okazję nie tylko, żeby spróbować kaw z różnych zakątków świata, ale i porozmawiać o kulturze picia tego napoju oraz tematach związanych z szeroko pojętą branżą kawiarnianą. Już dziś zapraszamy oraz gratulujemy pomysłu na kolejne ciekawe przedsięwzięcie.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.