Najlepsze pary świata zawojują Motoareną!

Best Pairs, czyli zupełnie inny poziom żużlowych emocji. Oni nie tylko jadą, nie tylko się ścigają, ale walczą w duetach. Będzie się działo w Toruniu. Fanów czarnego sportu zapraszamy już 2. kwietnia!
MotoArena i Toruń są kolebką formuły Speedway Best Pairs. To w grodzie Kopernika, w 2013 roku zainaugurowano jednodniowy turniej Eurosport Speedway Best Pairs, który miał nawiązywać do zapomnianego już ścigania w parach. Projekt przyjął się znakomicie - 7 najlepszych duetów na świecie, transmisja do 71 krajów na całym świecie, niemal 5 milionów widzów przed telewizorami - to była prawdziwa uczta dla fanów speedwaya.

W 2016 roku zmienia się formuła cyklu. Zamiast reprezentacji narodowych, o punkty do klasyfikacji generalnej powalczą drużyny fabryczne. Idąc śladem Moto GP, czy Formuły 1, sponsorzy wzięli pod swoje skrzydła najlepszych zawodników, a co za tym idzie, zbudowali bardzo silne zespoły. W stawce tegorocznego Speedway Best Pairs zobaczymy kilku mistrzów świata: Greg Hancock, Nicki Pedersen, Chris Holder. Dwukrotnego złotego medalistę Indywidualnych Mistrzostw Europy, Emila Sajfutdinowa, mistrza świata juniorów z 2015 roku, Bartosza Zmarzlika, najlepszego polskiego żużlowca, Jarosława Hampela i wielu innych, którzy również swoimi umiejętnościami podniosą poprzeczkę do niebotycznych rozmiarów.
Iście kosmopolityczny skład zbudował na tegoroczny cykl Speedway Best Pairs, Team Boll Racing. Polak, Słowak i Duńczyk – wielonarodowe trio ma zapewnić walkę o puchar najlepszej żużlowej pary. - Każdy chce wygrać, tym bardziej, że to pierwsze zawody tego typu. Tych pierwszych zawsze się zapamiętuje. Każdy będzie się starał napsuć nam krwi, podobnie jak i my innym. Wyniku jednak nie da się przewidzieć. Nie wiadomo w jakiej wszyscy będziemy formie u progu sezonu- mówi reprezentant Team Boll Racing, Patryk Dudek.

Oprócz zawodnika z Zielonej Góry, na torze w Toruniu, w barwach Boll obejrzymy Indywidualnego Mistrza Europy z 2013 roku, Martina Vaculika oraz jednego z najlepszych duńskich żużlowców, Nielsa Kristiana Iversena.
Boll Racing będzie jednym z faworytów do triumfu podczas pierwszej rundy Speedway Best Pairs w Toruniu. Warto dodać, że Martin Vaculik od nadchodzącego sezonu będzie bronił barw miejscowego KS Get Well Toruń, a co za tym idzie, w przedsezonowych treningach pozna wszystkie tajniki MotoAreny.
Sklei Partnerem Emila Sajfutdinowa w Team Fogo Power podczas inauguracyjnej rundy Speedway Best Pairs w Toruniu będzie Bartosz Zmarzlik. Współpracowali ze sobą na szwedzkich torach w siedmiu biegach. Co ważne, cztery z nich kończyły się bądź to zwycięstwami Vetlandy, bądź remisem. W całym sezonie, Polak z Rosjaninem ani razu nie przegrali podwójnie.

Speedway Best Pairs
2 kwietnia 2016 roku
MotoArena Toruń
Strefa Niebieska: 30 zł (normalny)
Strefa Zielona i Żółta: 25 zł
Strefa czerwona: 80 zł

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.