Impreza biegowa "Run Toruń"
mat.pras.

Impreza biegowa "Run Toruń"

21 grudnia wystartowała rejestracja na 5. edycję „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!”, która odbędzie się 30 kwietnia 2016 roku w Grodzie Kopernika! W tym roku ponownie biegacze będą mieć do wyboru aż dwa dystanse: 5km  (Bieg dla Każdego) i 10 km (Bieg Główny). Odbędą się także biegi dla dzieci.  Organizator dodatkowo proponuje biegaczom sztafetę dla firm – Run Toruń Business Relay, która odbędzie się w ostatni weekend maja! Zapisy już od nowego roku!


 

Impreza biegowa „Run Toruń” to event, który swój debiut miał w 2012 roku, a już podczas czwartej edycji na linii startu zgromadził niemal 2 300 osób, w tym 300 dzieci. Organizator – Stowarzyszenie Run To Run wierzy, że w 2016 roku „biegających turystów” będzie trzy tysiące. Otóż imprezie przewodzi hasło „Zwiedzaj ze Zdrowiem!”, gdyż trasa biegu wiedzie przez największe perełki miasta m.in. pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Bulwar Filadelfijski, Przedmieście Bydgoskie. Co więcej, biegaczom towarzyszy przewodnik turystyczny, który podczas biegu opowiada o bogatej historii miasta.

Dodatkową atrakcją eventu jest wyjątkowy medal stanowiący płaskorzeźbę gotyckich obiektów Torunia. Finiszerzy wszystkich edycji toruńskiej dyszki mają już w swojej kolekcji medal przedstawiający Krzywą Wieżę, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski i Pomnik Flisaka. A jaki medal w 2016 roku zawiśnie na szyjach uczestników RUN TORUŃ? To decyzja po raz kolejny będzie zależała od biegaczy. Wkrótce na oficjalnym profilu imprezy na Facebook’u odbędzie się głosowanie! Każdy użytkownik będzie mógł wybrać obiekt/obiekty widniejące na medalu piątej edycji RUN TORUŃ!  
 
W tym roku także będzie można liczyć na mocny doping uczniów toruńskich szkół! Otóż podczas trwania kwietniowego biegu dzieci i młodzież z Grodu Kopernika będzie walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania. Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej „uciekać”.

Zupełnie nową inicjatywą biegową jest „RUN TORUŃ Business Relay” – pierwsza sztafeta dla firm w województwie kujawsko-pomorskim. Impreza odbędzie się 29 maja 2016 roku w obrębie Parku Bydgoskiego w Toruniu. Zawody skierowane są do przedsiębiorstw. Każda sztafeta będzie składać się z 5 osób, a każda z nich będzie musiała pokonać 5 km (jedno okrążenie). Łącznie każda drużyna/firma przebiegnie 25 km. Celem imprezy jest integracja w środowisku zawodowym poprzez wspólne podjęcie aktywności fizycznej, a także umożliwienie sprawdzenia swoich możliwości w rywalizacji sportowej w ramach firm oraz między firmami. Zapisy na „RUN TORUŃ Business Relay” zostaną otwarte na początki stycznia 2016 roku! Regulamin imprezy dostępny jest już na stronie organizatora

Wszystkich biegaczy, którzy nie mają jeszcze zaplanowanego ostatniego weekendu kwietniowego i majowego serdecznie zapraszamy do Torunia. Warto dodać, że impreza „RUN TORUŃ – Zwiedzaj ze Zdrowiem!” może stanowić doskonały sprawdzian szybkości po starcie w Orlen Warsaw Marathon :)! Zapraszamy  także na stronę internetową biegu http://www.run-torun.pl oraz do śledzenia bieżących informacji o evencie ukazujących się na profilu na facebook’u.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.