Mikołaje biegną dla siebie i dzieci z domów dziecka
Fot. Mateusz Patalon
  • Sport
  • Data

Mikołaje biegną dla siebie i dzieci z domów dziecka

Kilka tysięcy czerwonych czapek walczy, mimo że do mety daleko. To festiwal biegowy, ale nie tylko. To wydarzenie, które rozbudza emocje i uśmiechy na twarzy.

 

Na starcie dostają czerwona czapkę, na mecie wyjątkowy medal w formie świątecznego dzwonka. Biegną indywidualnie i całymi grupami. Mimo, że w tym roku grudzień jest ciepły, pobiegliby nawet przy minusowej temperaturze. Półmaraton Świętych Mikołajów nie jest zwykłym biegiem, pewnie to jedyny taki wyścig, gdzie większość uczestników nie dba o czas. Końcowy rezultat zawsze jest ważny, ale tu chodzi o coś więcej. O to, by rozbudzić świąteczne nastroje, a przy okazji zabawy przenieść odrobinę radości na dzieci.  

Pierwszy Półmaraton Świętych Mikołajów przebiegło 166 osób. Z roku na rok uczestników jest coraz więcej. Mimo, że przygotowania do półmaratonu dla osoby, które regularnie nie biega to kilka miesięcy. W tym roku organizatorzy postanowili otworzyć się również na biegaczy mniej doświadczonych i dodali do wydarzenia dystans dziesięciu kilometrów. Na liście zapisanych ponad sześć tysięcy osób. Mimo, że toruńska impreza jest najbardziej znaną wśród biegów mikołajkowych to w całej Polsce z roku na rok coraz więcej Mikołajów biega. Na czym polega fenomen naszej imprezy? To pytanie pozostawiamy bez odpowiedzi, na to pytanie musi odpowiedzieć sobie każdy biegnący 6.go grudnia. 

Informacje dla biegaczy
Na piątym kilometrze- skrzyżowanie ul. Szosy Chełmińskiej z ul. Jelenią  nastąpi rozwidlenie trasy. Uczestnicy półmaratonu będą biec prostu ul. Szosa Chełmińska, natomiast uczestnicy biegu na 10 km skręcą w lewo w ul. Jelenią. Na trasie informować będą o tym strzałki wraz z oznaczeniem odpowiedniego biegu.

Uczestnicy wydarzenia mogą nieodpłatnie zwiedzić miasto wraz z przewodnikiem. Zbiórka odbędzie się 5 grudnia na Rynku Staromiejskim, przy Pomniku Mikołaja Kopernika. Pierwsza tura zwiedzania o godz. 16:00, zaś druga tura zaplanowana jest na godzinę 18:00

Bieg z psami możliwa jest tylko w przypadku nieagresywnych zwierząt. Pies obowiązkowo biegnie na smyczy, zalecany udział osób, które mają już doświadczenie w biegu z psem. Uczestnicy startujący z psami biegną na końcu. W biurze zawodów należy okazać aktualne szczepienia psa.Do dyspozycji będzie biegaczy będzie darmowy parking podziemny przy mecie: Arena Toruń, ul. Bema 73-89

Rafał Flis, dyrektor Półmaratonu Świętych Mikołajów

 -Przede wszystkim chciałem podziękować za zaangażowanie wszystkich uczestników biegu. To fantastyczne uczucie gościć Was w naszym mieście, tym bardziej że jak  co roku towarzyszy nam szlachetny cel. Dziękuję za wszystkie przywiezione prezenty, które tradycyjnie  przekażemy dzieciom z domów dziecka, tym razem upominki powędrują do Aleksandrowa Kujawskiego, Włocławka i Torunia. Półmaraton Świętych Mikołajów, a w tym roku cały festiwal biegowy to wyjątkowy dzień, cieszy mnie że środowisko biegowe to pozytywni, lubiący życie ludzie. Dziękuję za wyjątkowy klimat, samozaparcie, zaangażowanie niezależnie od pogody. Do zobaczenia za rok w Toruniu na XIV Półmaratonie Świętych Mikołajów

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.