Wyjątkowy szlak dla miłośników dwóch kółek

Prawie półtora tysiąca osób wzięło już w tym roku już udział w rodzinnych rajdach rowerowych w ramach cyklu „Kujawsko-Pomorskie na rowery”. Zapisy na kolejną wyprawę trwają. Warto już teraz zapoznać się, którędy będzie wiodła ponad 20-kilometrowa trasa.

Ideą akcji społecznej „Kujawsko-Pomorskie na rowery”, w którą wpisuje się rajd szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej jest przede wszystkim promocja sportu rowerowego jako formy rekreacji – przekonuje Marcin Habel z Urzędu Marszałkowskiego. – Ponadto inicjatywa ma promować turystykę rowerową, ze szczególnym uwzględnieniem szlaku wzdłuż Wisły w Roku Wisły, którym ogłoszony jest rok 2017. Zależy nam także na propagowaniu aktywnych form wypoczynku w rodzinnym gronie oraz zachęcaniu do zdrowego trybu życia. Trasa wrześniowego rajdu szlakiem Wiślanej Trasy Rowerowej liczy ponad 20 kilometrów i będzie wiodła ścieżką rowerową wzdłuż ulicy Lubickiej, ulicą Winnica, Bulwarem Filadelfijskim, ulicą ks. Jerzego Popiełuszki, ścieżką rowerową wzdłuż Martwej Wisły, dalej przez Park Bydgoski do Przybyszewskiego, Bydgoską, Reja, Mickiewicza, drogą krajową nr 80 do Przysieka, ulicą Leśną i Przysiecką. Jako punkt docelowy wyznaczono Osadę Leśną na Barbarce. – Wiślana Trasa Rowerowa to wyjątkowy szlak dla miłośników dwóch kółek, biegnący wzdłuż całego kujawsko-pomorskiego odcinka Królowej Polskich Rzek, po obu jej brzegach – opowiada Beata Krzemińska z Urzędu Marszałkowskiego. – Długość prawobrzeżnej części szlaku wynosi 212 km, lewobrzeżnej – 238 km. Trasa prezentuje walory turystyczne dolnej Wisły i przylegających do niej terenów.

Zapisy i miejsce startu

Kolejny rajd szlakiem odbędzie już 23 września. Wyprawa rozpocznie się o godz. 11.00 z parkingu przy boisku na ul. Przy Skarpie 2A. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na rajd można znaleźć na stronie: www.kujawsko-pomorskienarowery.pl. Na mecie na uczestników czekały będą pamiątkowe medale, konkursy z nagrodami i quiz. Organizatorem rodzinnych rajdów „Kujawsko-Pomorskie na rowery” jest Urząd Marszałkowski. Do tej pory wyprawy rowerowe odbyły się już we Włocławku, Żninie, Brodnicy oraz okolicach Świecia. Podczas poruszania się po szlaku pomocna jest specjalna aplikacja na urządzenia mobilne. Zawiera ona mapę oraz opisy obiektów turystycznych i przyrodniczych. Można ją pobrać ze sklepów: Google, Windows i App Store.  Dostępny jest również przewodnik z praktycznymi poradami dla rowerzystów, opisami trasy oraz jej poszczególnych odcinków.

Olga Taraszka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.