Już jutro wystartują na pełnym gazie

Rywalizacja dla każdego, pokazy driftu i zabawy dla dzieci – wszystko to czeka na uczestników IV finałowej rundy Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych. To wyjątkowa okazja do tego, żeby zobaczyć w pełnej krasie najszybsze samochody z całego kraju.


Dla amatorów i profesjonalistów
Od tego roku po raz pierwszy ruszył w Polsce sezon wyścigów na ćwierć mili pod patronatem Polskiego Związku Motorowego. Do rywalizacji może przystąpić każdy – zarówno kierowcy ulicznych kompaktów, jak i posiadacze silników o mocy 1000 KM mogą stawić się na linii startu.

– W wyścigach może wystartować każdy, kto ma samochód, chce się sprawdzić i zmierzyć czas, w jakim pokona dystans 1/4 mili – opowiada Tomasz Jankowski ze Stowarzyszenia Warsaw Speed Team. – Puchar Polski w Wyścigach Równoległych jest imprezą mistrzowską o charakterze otwartym, dlatego też zarówno zawodnicy z licencją, jak i bez niej mogą wziąć w nich udział. Warunkiem dopuszczenia do zawodów jest pomyślne przejście badania kontrolnego oraz naklejenie oznaczenia wskazującego, że auto przeszło badanie i zostało zakwalifikowane do startu. Zawody odbywają się w ramach dwóch podstawowych kategorii: Pucharu Polski, gdzie zbiera się punkty do klasyfikacji generalnej, oraz public race, w której może startować każdy, bez względu na doświadczenie. Cieszymy się, że we wszystkich rundach pucharu tak licznie startują zawodnicy z całej Polski. Rywalizują oni w kategorii street, gdzie można zobaczyć auta o ograniczonych modyfikacjach, które są dopuszczone do jazdy w ruchu drogowym oraz kategorii profi, gdzie mamy auta wyłącznie przeznaczone do ścigania.

Ideą rywalizacji w ramach Wyścigów Równoległych jest to, by sprawdzić, w jakim czasie dwóch zawodników z jednej grupy pokona dystans 402,336 m. W Pucharze Polski mogą brać udział także motocykle, dla których przygotowano dwie grupy: Moto Street oraz Moto Drag.

Z myślą o rodzinach
Weekend w towarzystwie wyścigów równoległych to też dobry pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną. W ramach atrakcji przewidzianych dla kibiców, zarówno młodzi, jak i wieloletni pasjonaci motoryzacji mogą znaleźć coś dla siebie. – Z myślą o całych rodzinach, które wezmą udział w wydarzeniu, staraliśmy się przygotować duży przekrój różnych atrakcji – przekonuje Tomasz Jankowski. – Dla dzieci przewidzieliśmy zabawy z animatorami i specjalnie wyznaczone miejsca do zabawy. Z kolei dorosłych zainteresuje z pewnością pokaz driftu, driftu taxi oraz oczywiście główna atrakcja – szybkie samochody prowadzone przez wielu doskonałych kierowców.

Zawody Pucharu Polski w Wyścigach Równoległych odbędą się 2-3 września na terenie Aeroklubu Pomorskiego, przy ul. 4. Pułku Lotniczego. Organizatorami cyklu są Stowarzyszenie Warsaw Speed Team oraz Stowarzyszenie ProRace, a współwłaścicielem Pucharu Polski jest Polski Związek Motorowy. Nadzór nad przebiegiem wyścigów sprawuje Główna Komisja Sportu Samochodowego PZM wraz z organizatorem. Pomiar czasu zapewnia team DHRA.

Olga Taraszka

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.