Bieg z adrenaliną – Micro Runmageddon

Bieganie! – Nudy. To opinia wielu osób, którym często sport ten jest obcy. Bo bieganie nie musi być monotonne. Tym bardziej w przypadku Runmageddonu – dostarczy dawki adrenaliny i będzie źródłem dobrej zabawy.

Można biegać po mieście, parku czy lesie, ale tam na pewno nie czekają na nas takie emocje, jakie będą dawkowane podczas Micro Runmageddonu. Trzeba pokonać 2 km i 10 przeszkód. Ale bez obaw. To nie rywalizacja dla zawodowców. Wystarczy średnia kondycja fizyczna i zamiłowanie do wyzwań. – Dobrze mieć jakiekolwiek przygotowanie, na przykład chodzić na basen, siłownię czy jeździć na rowerze. Dystans 2 km można przebiec, ale równie dobrze przejść. Kluczem jest pokonanie przeszkód. Uczestnicy współpracują ze sobą, więc zawsze można liczyć na pomoc – zachęca do spróbowania swoich sił w pierwszym tego typu wyzwaniu w naszym mieście Piotr Należyty z Runmageddonu.

Pokonać swoje słabości    

Od 16. roku życia – na takich uczestników czeka sierpniowy toruński Micro Runmageddon. Wydarzenie odbędzie się na placu Cyrkowym. Uczestnicy zmierzą się między innymi z Zasiekami, Pionowymi Ścianami, Ścianami z Opon, z Komandosem, czyli wdrapywaniem się po linie na mur. Trochę jak w filmie o przygodach Indiany Jones. Warto odejść od biurka i poczuć zew przygody. Kto podejmuje takie wyzwanie? – Uczestnikami są zarówno mężczyźni, jak i kobiety.  Mężczyzn jest trochę więcej, ale nie jest to duża przewaga – 60 procent do 40. Dominują osoby w wieku 20-36 lat, ale pojawiają się i uczestnicy po 60. roku życia. Połowa starujących  to stali bywalcy wydarzenia – mówi Piotr Należyty. Liczba zainteresowanych tego typu sportową rywalizacją rośnie. Kiedy startowaliśmy z pomysłem, było ich 3300. W tym roku to już 50 tys. gotowych na brnięcie w błocie, wiszenie na linach, czołganie, zjeżdżanie, skakanie…   

Na początek wersja Micro, mniej ekstremalna, potem można podnosić poprzeczkę. Intro, Classic, Rekrut… Są biegi z przeszkodami na 3, 6, 12 km półmaratony oraz maratony, a także specjalna formuła Runmageddon Kids z trasą dla dzieci. Kraków, Wrocław, Trójmiasto, Śląsk, Łódź, Warszawa, Szczyrk – między innymi w tych miejscach można próbować swoich sił. W każdej lokalizacji mamy unikalną trasę. Jeśli impreza spotka się z pozytywnym odzewem w Toruniu, może uda nam się ją kontynuować. Piotr Należyty: - Zależy nam na organizowaniu Runmageddonu w ciekawych lokalizacjach. Toruń idealnie wpisuje się na listę takich miast. Runmageddon to nie tylko sportowe wyzwanie. Pokonując skomplikowane przeszkody, udowadniamy sobie, że możemy radzić sobie z czymś, co wydaje się niemożliwe. Przekłada się to później na życie codzienne. Po takim wyzwaniu, lepiej radzimy sobie z trudnościami na co dzień.

Hanna Wojtkowska

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Micro Runmageddon

  1. Przy Skarpie 4 (plac Cyrkowy)

26 sierpnia, godz. 10.00

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.