Motoryzacyjna sobota dla całej rodzin

Tor w Głażewie zaprasza na wielki piknik. To będzie idealne zakończenie wakacji! Na miejscu będzie można spróbować jazdy na małych motocyklach pit bike, na których jeżdżą już kilkulatkowie. Wszystko w bezpiecznych warunkach.

 

Wszyscy fani małych dwóch kółek tego dnia spotkają się w nieoficjalnej, polskiej stolicy pit bike! Zlokalizowany niecałe trzydzieści kilometrów od Torunia tor offroadowy w Głażewie zaprasza wszystkich w sobotę, 26 sierpnia, na wielkie świętowanie. – Nasze pikniki to przede wszystkim świetna okazja na bliższe spotkanie z dyscypliną, jaką jest jazda na pit bikach. W luźnej formule można przyjrzeć się treningom i samemu spróbować jazdy – zaprasza Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń.

 

Tego dnia nie zabraknie atrakcji. Będą animacje dla dzieci, sport na świeżym powietrzu, ognisko i wiele konkurencji dla wszystkich pitbikersów. – Gwóźdź programu to bicie rekordu w ilości pit bików na jednym torze. Po podjęciu tej próby wyruszymy wszyscy na rundę honorową głażewskim torem. To będzie prawdziwe szaleństwo i pierwsze takie przedsięwzięcie w historii pit bike! – zapowiada Mateusz Piontkowski z YCF Polska.

 

Jedno miejsce, jedna pasja!

Tor Głażewo to miejsce, które łączy pasjonatów. Lokalny tor przygotowany został z myślą o jeździe na mniejszych dwóch kołach i idealnie sprawdza się dla tych pojazdów. Tam rozgrywają się zawody w ramach Bud-Rem-Stal Otwartych Mistrzostw Pit Country woj. kujawsko-pomorskiego i tam rodzą się gwiazdy motorsportu (swoje pierwsze kroki na pit bike’u stawiał tam m.in. Daniel Blin, tegoroczny zdobywca Pucharu Europy: FIM Europe Stocksport 300 European Cup). Ale jednocześnie Tor Głażewo to przede wszystkim miejsce, gdzie aktywny czas w duchu motorsportu spędzają całe rodziny. – Bardzo często są to motocyklowe rodziny. Mama i tata przesiadają się z motocykla na pit bike’a, żeby wspólnie z dziećmi spędzić ciekawie czas. Oczywiście jest to zupełnie inny wymiar jazdy i wielu dorosłych łapie bakcyla, później startując z naszych zawodach i współzawodnicząc z innymi, mimo że mamy do czynienia z nieco mniejszym sprzętem, na brak emocji nikt nie narzeka. A głównym celem i założeniem jest to, by zarażać dzieci i młodzież pasją do motoryzacji w bezpiecznych warunkach i na motocyklach, które są dostosowane do ich wieku. A zaczynają u nas już 3-, 4-latkowie. Niektórzy nawet z kółkami bocznymi... Przyspieszanie, prawidłowe hamowanie, właściwa pozycja na motocyklu, te rzeczy stają się dla nich naturalne w mgnieniu oka. I o to chodzi – podkreśla Dawid Polaszczyk z Pitbike.pl


Jeden pit bike, wiele możliwości
Nie bez znaczenia jest również profesjonalny wymiar działalności na torze. Regularnie odbywają się na nim szkolenia dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia. Prowadzi je dla MX Otopit Toruń, Marcin Wójcik, kilkukrotny mistrz Polski w motocrossie, aktualnie trener tej dyscypliny. – Rodzinna atmosfera to jest właśnie coś, co nakręca cały ten sport motocyklowy. Na torze spotykają się całe rodziny, mieszają się pokolenia, bo ludzi łączy jedna pasja. Dzięki dostępności pit bików oczywiście łatwiej jest zaszczepić to w dzieciach od małego. Można zacząć zabawę na pit bikach i potem przesiąść się na duży motocykl crossowy. Ale można zacząć zabawę na pit bike'u i zostać na pit bike'u. Mamy organizowane profesjonalne zawody, z sędzią, numerami startowymi, z licencjami. To świetna forma krzewienia kultury motoryzacyjnej u dzieci. Dzieci uczą się prawidłowych nawyków – jak się zmienia biegi, jak się dodaje gazu, jak się skręca – tłumaczy Wójcik.

 

Podczas pikniku ze szkolenia z Marcinem Wójcikiem będą mogli skorzystać również pełnoletni amatorzy off-roadu. Start szkolenia o godz. 12.00. Cztery godziny później wystartuje oficjalnie wielki piknik. O 16.30 rozpocznie się wielkie bicie rokordu w ilości pit bików. Jeżeli kochacie dwa koła i myślicie o rozpoczęciu przygody w wersji offroadowej, nie może was zabraknąć. Wszystkie informacje na facebook.pl/Otopit.

 

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.