Drift Masters Grand Prix. Do Torunia przyjedzie najlepsza driftingowa liga w Europie

Drift Masters Grand Prix po rocznej przerwie wraca do Torunia. Na Motoarenie, znów zostanie wylany asfalt, na którym zaprezentują się najlepsi europejscy drifterzy.

Dźwięk silników roznoszący się wśród trybun, spora prędkość oraz mistrzowska jazda kilka milimetrów od betonowych band – to cechy charakterystyczne dla zawodów Drift Masters Grand Prix na toruńskiej Motoarenie. Walka na milimetry, niesamowite doznania dźwiękowe i słodki zapach spalanego paliwa – to coś co kochają fani żużla oraz coś czym zachwycają się wszyscy miłośnicy driftingu. Tak jak kiedyś żużel przebojem zdobywał serca swoich zwolenników, tak teraz drifting jest najdynamiczniej rozwijającą się dyscypliną motorsportową na świecie. Tu i tu Polacy są najlepszymi zawodnikami na globie.
Wśród najlepszych drifterów ze Starego Kontynentu nie zabraknie Dawida Karkosika, dla którego będzie to domowa runda. Torunianin jest do tego w znakomitej formie ponieważ wygrał poprzednią rundę Drift Masters GP w Płocku. Zapowiada ostrą walkę. - Następna runda DMGP odbędzie się w moim rodzinnym Toruniu. Nigdy tam nie wygrywałem, ale bardzo lubię ten obiekt i mam nadzieję, że powalczymy przynajmniej o podium - mówił po wygranej w Płocku zawodnik Budmat Auto Drift Teamu, aktualny drugi wicemistrz DMGP. To wszystko już 8 lipca na toruńskiej Motoarenie. Start zawodów 19:30

Redakcja

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.