• Sport
  • Data

III runda Otwartych Mistrzostw Pit Bike, 9.07 Awix Racing Arena

Trwa wielka rywalizacja na torach Torunia i Bydgoszczy To pierwsze w historii tego typu przedsięwzięcie: mistrzostwa supermoto na pit bike w randze województwa.


W stawce zarówno amatorzy, jak i profesjonalni zawodnicy. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale i wyśmienita zabawa. Zmagania są już na półmetku, przed nami III runda zawodów, która odbędzie się 9 lipca na Awix Racing Arenie. Treningi startują już od godz. 9:00, natomiast wyścigi od 11:00
– Pit bike to tańsza alternatywa dla tradycyjnych sportów motorowych. Emocje i rywalizacja są na podobnym poziomie, jednak by wejść w świat tej dyscypliny nie potrzebujemy takich nakładów finansowych jak w przypadku dużych motocykli. Tym samym postanowiliśmy zorganizować zawody, które będą rozgrywane na naszym terenie, dzięki czemu zawodnicy nie będą musieli jeździć po torach całego kraju i sportowe doświadczenia będą zdobywać „tu”, na miejscu. Co należy podkreślić nasze mistrzostwa są „otwarte”. Możemy to rozumieć zarówno jako otwartość na zawodników z całego kraju, jak i wszystkie marki motocykli klasy pit bike- podkreśla Łukasz Pawlikowski z MX Otopit Toruń, organizator wydarzenia.
Do zawodów można jeszcze dołączyć wystarczy napisać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
A dlaczego warto? -Na pewno można tu w krótkim czasie bardzo dobrze opanować techniki prowadzenia motocykla, który jest niewielki gabarytowo i lekki. Nie ma więc dużego stresu, że coś nam się stanie. Nabyte umiejętności, można przenieść później na większy motocykl- zachęca zawodnik, Daniel Blin.

III runda
9.07.2017
Awix Racing Arena

 

Redakcja