600 ton piasku w samym centrum miasta
Fot. Robert Berent

600 ton piasku w samym centrum miasta

Bella Plaża Gotyku to turniej, w którym mogą uczestniczyć profesjonaliści i amatorzy z całej Polski. Rynek Nowomiejski po raz kolejny zamienił się w boiska do siatkówki plażowej i stał się areną zawziętej rywalizacji.

W trakcie Plaży Gotyk rozegrane zostaną turnieje amatorskie, juniorskie, par mieszanych, kończąc się zmaganiami najlepszych zawodników i zawodniczek o Grand Prix Polski. Codziennie na najmłodszych czeka akademia siatkówki plażowej. Plaża Gotyku to co roku moc emocji i gorącego kibicowania. Ale żeby ożywić Rynek Nowomiejski, najpierw trzeba nawieźć 600 ton piasku z podtoruńskich żwirowni, rozstawić trybuny i zaprosić do wspólnej gry zarówno amatorów, jak i siatkarskie sławy. Tegoroczna pula nagród wynosi 27 tys. zł, więc oprócz prestiżu i sportowej satysfakcji, to zawsze dodatkowa motywacja do walki o podium.

Przyjdź i kibicuj zawodnikom
Po raz kolejny odwiedzi nasze miasto Krzysztof Ignaczak, 321-krotny reprezentant Polski, mistrz świata z 2014 roku, który oficjalnie zakończył karierę, nie ukrywa, że chętnie przyjeżdża do Torunia: - Plaża Gotyku ma swój niepowtarzalny klimat. Samo miasto również. Uwielbiam przyjeżdżać do Torunia, spędzać w nim czas, wspólnie z rodziną spacerując i przechadzając się po mieście. W dodatku sam turniej ma fajny cel, w ciekawy sposób popularyzuje siatkówkę, a wszystko odbywa się w bardzo przyjemnej, niespotykanej atmosferze.
Siatkówka jest bardzo bliska mojemu sercu, dlatego będę starał się przy niej zostać, w innym charakterze, ale jednak blisko niej.


Więcej o przyszłości „Igły” będzie można dowiedzieć się, przychodząc na Mecz Gwiazd w najbliższą niedzielę. Oprócz Krzysztofa Ignaczaka pojawią się sławy: Marcin Możdżonek, Dominik Witczak, Piotr Gacek, Edward Skorek, Michał Kądzioła, Sebastian Świderski, Mariusz Prudel i Kacper Kujawiak. – Nie da się ukryć, że jest to nietypowy widok, kiedy patrzy się na dwa piaszczyste boiska znajdujące się pośrodku gotyckiego miasta – opowiada Piotr Kaczmarek. – Cieszy nas też to, że na Plaży Gotyku co roku pojawiają się coraz lepsi zawodnicy, w tym najbardziej znani reprezentanci Polski.


Okazją do kibicowania będą mecze rozegrane w ramach Ogólnopolskiego Turnieju Juniorów i Juniorek, Mistrzostw Torunia Amatorów, Otwartych Mistrzostw UMK, Mistrzostw Torunia Par Mieszanych, Business Cup, Grand Prix Polski kobiet i mężczyzn oraz oczywiście Meczu Gwiazd. Na najmłodszych miłośników siatkówki w godzinach popołudniowych czeka codziennie Bella Happy Kids Camp – akademia siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży. Warto przyjść ze swoja pociechą i zachęcać do aktywności.

Święto siatkówki już trwa, więc zapowiada się ekscytujący tydzień, szczególnie dla fanów tej dyscypliny. A po meczach warto zebrać grupkę swoich znajomych i rozegrać własny turniej.

Hanna Wojtkowska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.