Plejada siatkarskich gwiazd na Plaży Gotyku
Fot. Robert Berent
  • Sport
  • Data

Plejada siatkarskich gwiazd na Plaży Gotyku

Plejada siatkarskich sław, 600 ton piasku i dwa pełnowymiarowe boiska pośrodku starówki, mogą oznaczać tylko jedno – zbliża się toruński festiwal siatkówki plażowej Bella Plaża Gotyku. Rozgrywki potrwają od 1 do 11 czerwca. Zapowiadają się niezwykłe emocje.

Plaża Gotyku to turniej, który składa się z kilku typów rozgrywek, których zwieńczeniem jest rywalizacja w Grand Prix Polski kobiet i mężczyzn. Udział w meczach skierowany jest nie tylko do profesjonalistów, ale także do studentów i amatorów. – Plaża Gotyku to turniej, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie – przyznaje Piotr Kaczmarek, dyrektor turnieju. – Z myślą o osobach, które nie są jeszcze profesjonalistami, ale chciałyby poprawić swoje siatkarskie umiejętności, organizujemy m.in. Ogólnopolski Turniej Juniorów i Juniorek. Jak co roku, także i tym razem pojawi się akademia siatkówki plażowej dla dzieci i młodzieży – Bella Happy Kids Camp. W ramach wspomnianej akademii nasi zawodnicy wszystkim chętnym będą prezentować podstawowe zasady gry i wdrożą w specyfikę siatkówki plażowej. Podczas każdej edycji turnieju dużą popularnością cieszą się także Mistrzostwa Amatorów, które trwają aż dwa dni. Warto też zwrócić uwagę na Turniej UMK, gdzie zmierzą się nie tylko studenci, ale też pracownicy i absolwenci. Nie zabraknie również rywalizacji pomiędzy przedstawicielami toruńskich instytucji i świata biznesu. – Organizacja Plaży Gotyku co roku stoi na bardzo wysokim poziomie, choć dla zawodników liczy się przede wszystkim to, że podczas meczy panuje wspaniała atmosfera – opowiada Iwona Milkowska z AZS UMK. – Siatkarze, wolontariusze i organizatorzy w tych dniach stają się jedną wielką rodziną. Właśnie z tego względu polecam udział w tym turnieju, wspomnienia z niego są bezcenne, a aktywność fizyczną zdecydowanie warto promować tą drogą.

Mecz Gwiazd
Tradycyjną rozgrywką w ramach Plaży Gotyku jest Turniej Gwiazd. Za każdym razem cieszy się on ogromnym zainteresowaniem i gromadzi znamienitych zawodników. Już 4 czerwca na gotyckim boisku zmierzą się m.in. Krzysztof Ignaczak, Marcin Możdżonek, Dominik Witczak, Piotr Gacek i Edward Skorek. – Nie da się ukryć, że jest to nietypowy widok, kiedy patrzy się na dwa piaszczyste boiska znajdujące się pośrodku gotyckiego miasta – opowiada Piotr Kaczmarek. – Cieszy nas też to, że na Plaży Gotyku co roku pojawiają się coraz lepsi zawodnicy, w tym najbardziej znani reprezentanci Polski. Myślę, że wielu sympatyków siatkówki przyjdzie chociażby po to, żeby zobaczyć Krzysztofa Ignaczaka, który w zeszłym tygodniu oficjalnie zakończył karierę sportową.
Wszystkie turnieje w ramach Plaży Gotyku rozegrane zostaną na boiskach przy Zespole Szkół nr 10 przy placu Świętej Katarzyny oraz na stadionie głównym na Rynku Nowomiejskim. Przez cały czas trwania turnieju do dyspozycji mieszkańców i turystów będzie także miasteczko kibica.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.