Toruńskie Anioły święta spędzą na Motoarenie
Fot. Archiwum

Toruńskie Anioły święta spędzą na Motoarenie


Drugi dzień świąt wielkanocnych z pewnością będzie obfity w sportowe emocje. Wszystko za sprawą pierwszego meczu PGE Ekstaligi, w którym Toruńskie Anioły zmierzą się z drużyną Stal Gorzów. Nastroje w drużynie są pozytywne, a Get Well Toruń jest głodny sukcesów.


– Początek tego sezonu na pewno będzie ciężki, a pierwsze mecze nie tak łatwe do wygrania – przyznaje Paweł Przedpełski, zawodnik Get Well Toruń. – Liga jest teraz naprawdę niezwykle wyrównana i zespoły są bardzo mocne. Każdy mecz będzie ogromnym wyzwaniem. Myślę jednak, że jesteśmy jako drużyna dobrze przygotowani do tego sezonu. Mamy za sobą wiele treningów i spotkań sparingowych. Jesteśmy na pewno pozytywnie nastawieni.
W ostatnim treningu punktowanym przed startem PGE Ekstraligi, Get Well Toruń zaprezentował się bardzo dobrze. Toruńscy żużlowcy zwyciężyli z wynikiem 56:34, a pełny komplet punktów wywalczył Grzegorz Walasek. Pechowy start zaliczył Norbert Krakowiak, który w wyniku wypadku złamał obojczyk i musi poddać się kilkutygodniowej rehabilitacji. Wobec tego spośród juniorów na torze zobaczymy Daniela Kaczmarka i Igora Kopeć-Sobczyńskiego. Od tego sezonu po raz pierwszy w roli seniora wystąpi Paweł Przedpełski. Zawodnik ten jest nieustannie jednym z najmocniejszych żużlowców Toruńskich Aniołów. W ostatnim czasie awansował do finału Złotego Kasku, co pozwala mu powiększyć ilość startów w tym sezonie. – Powoli oswajam się z myślą, że jestem już w grupie seniorów, choć ciężko jeszcze mi powiedzieć, jak wpłynie ta zmiana na jakość mojej jazdy – opowiada Paweł Przedpełski. – Starałem się jak najlepiej przygotować do tego sezonu. Od niedawna zmieniła się też geometria toru Motoareny. Nie jest to jednak drastyczna przebudowa, dlatego już się do niej przyzwyczailiśmy i staramy osiągać coraz lepsze wyniki.
Dystrybucja biletów
Ze względu na to, że mecz toruńskiej drużyny ze Stalą Gorzów odbywać się będzie w Lany Poniedziałek, warto zwrócić uwagę na przebieg dystrybucji biletów. – Z racji świąt bilety sprzedajemy do piątku: w Atrium Copernicus w godzinach 10.00-20.00, a na Motoarenie w godzinach 10.00-16.00 – zaznacza Jakub Michalski z KS Toruń. – Z kolei sprzedaż internetowa otwarta jest do niedzieli do godziny 23.59. Bilety można kupować za pośrednictwem strony: www.kstorun.kupbilety.pl. W dniu imprezy nasze kasy biletowe otwarte będą od godziny 15.00 – dodaje. Początek rozgrywek na Motoarenie, odbędzie się o godzinie 19.00. Transmisję meczu będzie można też obejrzeć na kanale nSport +.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.