W niedzielę pierwsza runda Otwartych Mistrzostw Pit Bike Country na torze w Głażewie!

Już 2. kwietnia zawodnicy Pit Bike staną do rywalizacji terenowej. To pierwsze zawody w tym sezonie i ponad pięćdziesięciu zgłoszonych zawodników. Emocje gwarantowane!

Miesiące oczekiwań na nowy sezon i wielkie jego otwarcie w mistrzowskim stylu. Kilkudziesięciu zawodników z naszego regionu, ale również całej Polski, już w najbliższą niedziele stanie na starcie 1. rundy Bud-Rem Stal Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dla młodych zawodników to wielkie święto i podsumowanie dotychczasowych przygotowań. Zmagania toczyć się będą na motocyklach klasy Pit Bike, zawody otwarte są na wszystkie marki mini-crossów.

Chcą być najlepsi
-Zaczyna się od jazdy samemu. Ale motocross to sport stadny. Z czasem dołącza kolega, dwóch. Później zaczynamy się ścigać między sobą na torze podczas treningów, bo musi być rywalizacja. Na tym polega każdy sport i inaczej tego sobie nie wyobrażam. Tak samo jest z dziećmi. Rywalizacja strasznie je nakręca, świadomie zaczynają z siebie więcej dawać. Zawody to kwintesencja każdego sportu – mówi Marcin Wójcik, kilkukrotny Mistrz Polski w motocrossie, aktualnie trener tej dyscypliny.
Zawody zostaną rozegrane w sześciu klasach: Smyk od 8 do 12 lat, Kadet od 8 do 14 lat, Junior od 11 do 16 lat, Pit Ladies od 13 lat, Pro od 17 lat (do 150 ccm pojemności), Open od 15 lat (do 190 ccm pojemności) i po czterech rundach wyłonią Mistrza Kujawsko-Pomorskiego na 2017 rok. Zawody odbywają się pod egidą Polskiego Związku Motorowego, biorą w nich udział zawodnicy z odpowiednią dla swojej dyscypliny licencją zawodniczą. By wziąć udział w zawodach, trzeba spełnić również wymagania wiekowe. Na torze off-roadowym wymagany wiek do zdania licencji to 8 lat.
Nadchodzą młodzi
-Z dumą obserwuje rozwój samej dyscypliny, jak i młodych zawodników, którzy w zatrważającym tempie budują swoje umiejętności. Tym samym pokazują, że w młodych siła, że można wyjść poza schematy codziennych obowiązków, poza rozrywki kończące się na komputerze i telewizji. Ci młodzi ludzie już teraz są pełni charyzmy, odpowiedzialności. Młodzi ludzie, którzy są w stanie ciężko pracować na swoje efekty. Te będziemy mogli obserwować już w najbliższą niedzielę. Kibicuję i trzymam kciuki! Ale nie same podium jest najważniejsze, liczy się to że każdy z nich chce walczyć i mierzyć się ze swoimi koleżankami i kolegami z toru- zaznacza Łukasz Pawlikoski, z klubu MX Otopit Toruń. Zapraszamy na tor w Głażewie 2. Kwietnia 2017. Wyjazd do pierwszego wyścigu 12:30.

Redakcja
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.