Zwiedzanie w biegu? To ma sens!
Fot. Sławek Jędrzejewski

Zwiedzanie w biegu? To ma sens!

Run Torun – Zwiedzaj ze zdrowiem to już toruńska tradycja i kultowe biegowe święto. Dziś dowiemy się, jaki toruński akcent pojawi się na pamiątkowym medalu z zawodów. Chętnych na udział w tej sportowej imprezie nie brakuje, dlatego śledźcie na bieżąco zapisy!


– Organizacja imprezy biegowej, jak to z wydarzeniami masowymi bywa, to wieloetapowe działanie, które wymaga odpowiednio wcześniejszych przygotowań – opowiada Angelika Dzięgiel, organizatorka Run Torun. – Każdego dnia staramy się zrealizować jak najwięcej, aby w ten sposób uniknąć niespodzianek w dniu biegów. Do tego dochodzi codzienna komunikacja z biegaczami poprzez social media czy odpowiedzi na liczne maile. Dzięki temu każdego uczestnika naszych biegów staramy się traktować indywidualne.
Choć Run Torun dopiero 30 kwietnia, to już teraz niespełna 1000 biegaczy zdecydowało się wziąć udział w biegach na 5 lub 10 km. – Zapisy na imprezę uruchomiliśmy niespełna dwa tygodnie temu, a na chwilę obecną na listach startowych jest już niemal 1000 osób – podkreśla Angelika Dzięgiel. – To znak, że nasza impreza cieszy się zaufaniem wśród biegaczy, a od 2016 roku stała się największą imprezą biegową w naszym województwie. Dodatkowo bardzo pozytywnie zdziwiła nas duża liczba zapisanych wolontariuszy do pomocy w organizacji, mimo że nie zdążyliśmy jeszcze opublikować informacji o otwartym formularzu rejestracyjnym.
W tym roku ponownie będzie można liczyć na motywujący doping uczniów toruńskich szkół. Podczas trwania kwietniowego biegu dzieci i młodzież z Grodu Kopernika będą walczyć o tytuł „Toruńskiej szkoły najlepiej dopingującej sportowców”. – Zadaniem uczniów będzie stworzenie niezwykłej atmosfery kibicowania – podkreśla Angelika Dzięgiel. – Żwawo dopingująca publiczność, szpaler klaszczących i głośno krzyczących kibiców zapewne spowoduje, że biegacze zapomną o zmęczeniu, a kilometry będą szybciej uciekać. Z kolei od 1 lutego uruchomione zostaną zapisy na biegi dla dzieci i młodzieży.

Medal poznamy już dziś!
– Podczas tegorocznej edycji Run Torun nie zabraknie trasy na Bulwarze Filadelfijskim czy finiszu przez ulicę Szeroką do mety na Rynku Nowomiejskim – informuje Angelika Dzięgiel. – Cieszy nas także, że co roku ponad 20 procent naszych uczestników to debiutanci, którzy wybierają właśnie Run Toruń jako pierwszą swoją imprezę biegową. Do dziś trwa głosowanie na pamiątkowy medal, którym zostają udekorowani wszyscy finiszujący uczestnicy biegu. Co roku jest to płaskorzeźba jednego z gotyckich zabytków Torunia. Do tej pory były to: Krzywa Wieża, Dom Kopernika, Ratusz Staromiejski, Pomnik Flisaka i Anioła Toruńskiego. Wśród nominowanych do wzoru na tegoroczny medal są: Helios, katedra Św. Janów, Planetarium im. W. Dziewulskiego, Łuk Cezara, Brama Mostowa czy Teatr im. Wiliama Horzycy. – Wybierając opcję medalu na bieżącą edycję sugerowaliśmy się propozycjami biegaczy z lat ubiegłych – mówi Angelika Dzięgiel. – W chwili obecnej największym zainteresowaniem cieszy się Helios, czyli pomnik ku czci Kopernika. Głosowanie odbywa się na oficjalnym profilu imprezy na FB. Użytkowników Facebooka prosimy o oddawanie swojego głosu w formie wybrania reakcji. Osoby, które nie posiadają konta na FB, mogą zagłosować poprzez wysłanie maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zabiegane poniedziałki
– Rok temu po raz pierwszy brałem udział w Run Torun i impreza ta bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła – stwierdza Przemysław Kryszak z Torunia. – Toruń jest pięknym miastem i myślę, że warto w ten sposób go promować. Wiosna to idealna pora roku dla biegaczy, dlatego już teraz nie mogę się doczekać startu w kwietniowym biegu.
Choć Run Torun dopiero pod koniec kwietnia to biegacze już teraz nie zwalniają tempa i co tydzień wspólnie trenują. Wszyscy chętni w każdy poniedziałek o godz. 20.00 mogą przyjść pod Arenę Toruń, żeby razem z innymi przemierzać ulice Torunia.

Olga Taraszka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.