Trzech Króli na start!
Bieg 3 Króli odbędzie się 6.01 w Białych Błotach Fot. Nadesłane

Trzech Króli na start!

Zeszłoroczny sukces biegu sztafetowego Trzech Króli sprawił, że do tegorocznej edycji w ciągu 24 godzin od uruchomienia formularza rejestracji miejsca na liście startowej zostały w połowie zarezerwowane, a po siedmiu dniach całkowicie zajęte. Zatem w tym roku spóźnialscy nie mogą już liczyć na wolne miejsce, ale na pewno warto kibicować uczestnikom – zabawa gwarantowana!

Bieg 3 Króli to wyjątkowo kolorowy i wesoły bieg sztafetowy, który odbywa się 6 stycznia w Białych Błotach. W biegu uczestniczyć mogą biegacze w każdym wieku, jeśli tylko są w stanie pokonać 3 kilometry ponieważ tyle wynosi jedna pętla biegu.
6 stycznia jest dniem wolnym od pracy i uroczystością Objawienia Pańskiego. To wręcz idealny dzień na początek realizacji postanowień noworocznych! – zachęca Aldona Rybka, organizatorka zawodów. Przewidzianych jest 339 uczestników, tj. 113 trzyosobowych drużyn, każda z własną, unikatową nazwą. Oprócz własnych sportowych strojów biegacze przyodzieją znajdujące się w pakietach startowych korony, królewskie kołnierze i płaszcze oraz przyjmą królewskie imiona: Kacper, Melchior albo Baltazar. Co trzy kilometry uczestnicy będą przekazywać sobie królewskie berło, czyli pałeczkę sztafetową. Trasa rozpoczyna się w Białych Błotach i przebiega po mieszanym terenie. Biegacze napotkają tartan, kostkę brukową, asfalt oraz piaszczyste drogi leśne.
Nagrody i upominki

Nagrody główne dla drużyn będą przydzielane w dwóch klasyfikacjach. W pierwszej są cztery standardowe kategorie: męska, kobieca, mieszana i rodzinna. Na zwycięzców czekają puchary, statuetki, nagrody typowe i zaskakujące oraz medale. Spośród laureatów drugiej klasyfikacji open zostaną wyłonieni Król i Królowa Biegaczy. Nowością w tym jest nagroda dla najstarszego i najmłodszego uczestnika oraz dla najbardziej żółtej drużyny. Dlaczego żółtej? Ponieważ według uczestników i organizatorów biegu nie ma bardziej królewskiego koloru!
W pakiecie startowym są zawarte wcześniej wspomniane królewskie atrybuty, regenerujący królewski posiłek, ubezpieczenie i opieka medyczna oraz zaproszenia na bezpłatną analizę składu ciała. – Nieuniknione są dodatkowe nagrody specjalne! – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku. Każdy uczestnik będzie miał szansę wygrać vouchery do salonu fryzjerskiego Kolor, na konsultację żywieniową do Izy Zareckiej i do automyjni Błysk.
Więcej niż bieg

Zabawa związana z Biegiem 3 Króli to nie tylko pokonanie dystansu. To również konkurs plastyczny dla dzieci, którego zadaniem jest wykonanie korony królewskiej oraz konkurs dla dzieci i dorosłych polegający na stworzeniu królewskiej trasy za pomocą biegu lub chodu. Uczestnik konkursu z pomocą urządzenia z GPS będzie musiał wybiegać lub wychodzić trasę na kształt któregoś z królewskich atrybutów, np. korony, berła zamku albo królewskiego jabłka.
W zeszłym roku, pomimo 10 st. C na minusie i pierwszego śniegu, było kolorowo i wesoło. Było wielu przebierańców. 6 stycznia to pierwszy dzień karnawału i nie mogę już doczekać się kolorowego korowodu uśmiechniętych biegaczy – mówi Aldona Rybka.

Lena Paracka
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Bieg Trzech Króli
Start biegu: 6.01.2017, godz. 11:00, Białe Błota
www.bieg3kroli.pl

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.