Czy Forum w Toruniu zmieni formę Torunia?

Cieszę się, że w najbliższym tygodniu będzie słychać o Toruniu nie tylko w kontekście geotermalnych odwiertów czy smoga w Krakowie. Wiele autorytetów ze świata biznesu, nauki, polityki i administracji będzie debatować nad modelem naszej gospodarki. Kiedy przeglądałem tematykę i nazwiska prelegentów forum, serce rośnie.

 

Wiele zagadnień idealnie wpisuje się w sytuację Torunia. Oto dyskusja ma dotyczyć możliwości gmin położonych przy autostradach, czy ma to przełożenie na gospodarkę i przedsiębiorczość tych gmin i miast, czy je należycie wykorzystują. Ciekawe jak ma się to, np. do zlikwidowanego węzła w Czerniewicach i 2 złotych za przejazd mostem? Goście pochylą się nad inwestycjami samorządów, może będą przekonywać do tworzenia miejsc pracy i inwestycji w ludzi, a nie tylko pomników, betonowych budowli i hal? Bardzo czekam na wnioski z debaty o relacjach pomiędzy administracją, a sektorem prywatnym. Te w Toruniu od lat raczej kuleją. Cieszę się, że weźmie w niej udział Przewodniczący Rady Miasta Torunia. Liczę, że z wrodzoną sobie dokładnością i kulturą osobistą, postara się owe nowości i dobre wzory wprowadzić w życie. Oby go tylko wysłuchano. Słowem: wygląda na to, że materiału na powielanie w Toruniu będzie aż nadto. Pytanie tylko, czy to wykorzystamy? Czy Forum zmieni naszą rzeczywistość, czy jego dorobek trafi jedynie na dno szuflad lokalnej władzy.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.