Nowy rok - nowe nadzieje

Początek nowego roku zawsze wiąże się z nadziejami, czasem z obietnicami. „Mam nadzieję, że będzie lepiej i obiecuję, że będę się o to starał”, czyli tak jak zawsze – odkąd pamiętam. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Bardzo optymistycznie. Czeka nas zbilansowany terminarz łączący występy artystów powracających od wielu lat na scenę Hard Rock Pubu Pamela z tymi, którzy zagrają w klubie pierwszy raz. Mozaika gatunków, ciekawe osobowości, muzycy z różnych stron świata, renomowani i debiutujący. Do tego spektakularne wydarzenia wydawnicze sygnowane przez HRPP Records, w założeniu wytwórnię reprezentującą Hard Rock Pub Pamela, w praktyce inspirującą wiele niezwykłych muzycznych przygód. Efektem są niepowtarzalne sytuacje sceniczne. W tym roku czeka nas takich kilka. Pierwszą z nich będzie nowa płyta Püdelsów i jej koncertowa premiera. Legendarna grupa Andrzeja Bieniasza swój najnowszy album zdecydowała się wydać w Toruniu, co traktuje w kategoriach kolejnego wyzwania. Lider zespołu tak o nim opowiada: „ Püdelsom poświęciłem całe życie, są dla mnie ponad wszystko. Płyta „Über Alles” to najdłużej rodząca się płyta grupy. Pierwotnie nagraliśmy 30 utworów, ale ostatecznie wybraliśmy 15. Fani mogą się spodziewać dobrej muzy, dobrych tekstów i dobrej zabawy”. Naturalną sytuacją jest to, że tak charyzmatyczni artyści jak: Franz Dreadhunter, Piotr „Foreman” Foryś, Tomek Dominik, Dariusz Litwińczuk, Adam „Kryształ” Drzewiecki, Bartek Bętkowski, Andrzej „Püdel” Bieniasz nie potrzebują podpowiedzi, co do kształtu płyty. Szczególnie, że za okładkę tego wydawnictwa odpowiedzialny jest „Swanski”, o którym „Püdel” mówi: „znam Pawła Kozłowskiego od kiedy był dzieckiem. Jest znakomitym, rozpoznawalnym artystą młodego pokolenia o niepowtarzalnym stylu. Obserwuję jego rozwój od lat i jestem pod dużym wrażeniem. „Skoncentrowałem się więc na koncertowej premierze tego wydawnictwa. Wszystko wskazuje na to, że w jej trakcie gościem Püdelsów będzie Jack Moore... a to tylko jedna z niespodzianek czekających na publiczność tego wieczoru. Wracając do noworocznych planów Hard Rock Pubu Pamela – przed nami kolejne koncertowe poniedziałki poprzedzające koncert Püdelsów w klubie. Wystąpią m.in.: Knocking Bones (USA), Buried Cities (USA), Cliff Stevens Band (CAN), Eddie Martin Blues Band (UK), Magda Piskorczyk (PL), Mark Olbrich Blues Eternity (UK), trio: Styczyński/Wałecki/Tioskow (PL). W 2017 będzie się więc dużo działo. Państwu życzę pozytywnych emocji, sobie zaś tego, abym zdołał podtrzymać je przez cały rok.

Darek Kowalski

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.