Wystawa w galerii OCCiN

Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu zaprasza na spotkanie z malarstwem Jerzego Omelczuka. Ten znany poza granicami Polski twórca od 1982 r. jest członkiem i stypendystą Światowego Związku Artystów Malujących Ustami i Nogami z siedzibą w Lichtensteinie. Ekspozycja jego prac będzie czynna od 5 maja do 15 lipca 2016 r. Wernisaż rozpocznie się o godz. 10.

Jerzy Omelczuk jest niezwykle płodnym artystą; ma w dorobku ponad 4 tys. obrazów. W galerii OCCiN zaprezentuje 33 prace. Najczęściej maluje pejzaże, portrety, martwą naturę i zwierzęta, zwłaszcza konie. Inspiruje go film (cykl "Trylogia"), literatura (cykl "Wilki"), dzieje Polski (cykle "Poczet Królów Polskich" oraz "Poczet Prezydentów Polskich") a także wydarzenia z najnowszej historii (cykl "Tragedia w Nowym Jorku"). Swoją twórczość często prezentuje podczas wystaw i przeglądów w kraju i zagranicą. Reprodukcje obrazów Omelczuka publikuje regularnie Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami w Raciborzu, z którym związany jest od 1993 roku.

Jego artystyczne osiągnięcia zostały docenione m.in. przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który przyznał Jerzemu Omelczukowi nagrodę specjalną za zasługi dla kultury polskiej. Malarz może pochwalić się również odznaką "Zasłużony Działacz Kultury".

Warto dodać, że jedną z inspiratorek, za sprawą której Omelczuk zajął się malarstwem, była Wanda Szuman.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.