Majówka ze Stanisławą Celińską

Jak powszechnie się uważa majówkę należy spędzać aktywnie, także jeśli chodzi o kulturę. Dobrą okazją ku temu będzie niezwykły koncert Stanisławy Celińskiej, która wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, 2 maja o g. 19:00 w CKK Jordanki w Toruniu promować będzie swoją najnowszą płytę Atramentowa.

Stanisława Celińska odgrywa z powodzeniem swoją kolejną wspaniałą rolę – pieśniarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji. Album Atramentowa to niezaprzeczalny sukces artystki, która z powodzeniem koncertuje w całej Polsce zbierając znakomite recenzje.  

2 maja o g. 19:00 aktorka, wraz z zespołem pod kierownictwem Macieja Muraszko, wystąpi także na toruńskiej scenie. Koncert zorganizowany przez Teatr Muzyczny w Toruniu odbędzie się w Sali Koncertowej CKK Jordanki. Usłyszymy utwory przygotowane specjalnie dla artystki przez uznanych autorów. Teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz, Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Muraszko, na nowo zaaranżował kilka ulubionych utworów Celińskiej.

Śpiewająca aktorka na scenie muzycznej zaistniała już w 1969 r. na festiwalu w KFPP w Opolu z piosenką Ptakom podobni w aranżacji Włodzimierza Nahornego. Do Opola Celińska powróciła po 40 latach z Atramentową Rumbą, którą napisali dla niej Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski. Występ ten sprawił, że aktorka została okrzyknięta polską Cesarią Evorą. Jednak dopiero niedawno, jak przyznała podczas wywiadu w Polskim Radiu, zaczęło jej się podobać, jak śpiewa. Wcześniej miała w tej kwestii mieszane uczucia. Dylematów nie ma na szczęście większość odbiorców, którzy licznie uczestniczą w jej koncertach, twierdząc, że jest to spotkanie  z muzyką na najwyższym poziomie.

Bilety do nabycia w siedzibie Teatru Muzycznego w Toruniu przy ul. Żeglarskiej 8 (512 982 813), w kasie CKK Jordanki, oraz przez Internet (http://muzycznybilety.pl/, ebilet.pl)

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.