Prima aprilis z Krosnym i Niesiołowskim

Prima aprilis to idealny dzień, żeby móc pośmiać się do łez. I będzie ku temu okazja. 1 kwietnia o 19.00 w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki  na scenie zagoszczą dwaj artyści. Jeden z nich reprezentuje typ Milczka – to wirtuoz mowy ciała Ireneusz Krosny. Drugi  jest typem Gadułki – wirtuoz batuty Maciej Niesiołowski wraz z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną pokaże, jak czerpać radość z dźwięków. Razem na scenie stwarzają radosny duet, któremu słowo „nuda” jest zdecydowanie obce.  Tym samym publiczność może liczyć na przednią zabawę. W programie będą zabawne gagi, anegdoty i żarty muzyczne.   

 


Ireneusz Krosny jest niewątpliwie najbardziej znanym i uznanym mimem komicznym w Polsce, a jego sztuka, poprzez czystość formy i oryginalność stylu zyskuje coraz szerszą publiczność na całym świecie. Tworzy autorskie, pantomimiczne, spektakle komediowe. Siła jego sztuki pochodzi z dwóch źródeł. Po pierwsze to kreatywność, własne oryginalne poczucie humoru. Drugim źródłem jest oryginalny własny styl. Krosny wypracował oryginalną technikę poruszania się, a jego mowa ciała wydaje się być perfekcyjna.
Drugi z artystów Maciej Niesiołowski zyskał popularność dzięki cyklowi muzycznych programów telewizyjnych „Z batutą i humorem”. Wiolonczelista i dyrygent. W 1974 roku rozpoczął pracę na stanowisku dyrygenta Warszawskiej Opery Kameralnej. Dyrygował przez 10 lat w Teatrze Wielkim w Warszawie, przez 12 lat kierował orkiestrą warszawskiej Akademii Muzycznej, przez krótki czas był dyrektorem artystycznym Teatru Muzycznego w Łodzi.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.