Plakaty Hilschera w Wozowni

W marcu odbędzie się spotkanie z twórczością Huberta Hilschera (1924-1999), wybitnego twórcę polskich plakatów (ok. 300), książek (ok. 150) i logotypów. To trzecia odsłona wystawy. Wcześniej była pokazywana w Muzeum Plakatu w Wilanowie (czerwiec 2015) i Galerii Sztuki Współczesnej w Ostrowie Wielkopolskim (sierpień 2015). Zapowiadają ją plakaty autorstwa prof. Leszka Hołdanowicza.

 

Hubert Hilscher (1924 -1999) należał do grona najbardziej prominentnych grafików projektowych, których twórczość nadała kształt polskiej plastyce nowoczesnej. Jednocześnie w środowisku uzyskał wysoką pozycję autorytetu, zarówno w sensie moralnym, jak i artystycznym.

W ostatnim tygodniu trwania wystawy odbędą się zajęcia warsztatowe dla dzieci z cyklu „Sztuka prostoty szuka”. Podczas spotkania uczestnicy wykonają plakaty zachęcające do oglądania przedstawień cyrkowych, w których nie wykorzystuje się zwierząt. Szczegółowe informacje o warsztatach prześlę niebawem.

kuratorka wystawy: Irena Przymus

Hubert Hilscher / Plakaty

otwarcie wystawy 11.03.2016 (piątek), godz. 18

wystawa czynna do 3.04.2016

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.