Już dziś zaplanuj walentynki w Toruniu
Fot. Mateusz Patalon

Już dziś zaplanuj walentynki w Toruniu

Jeżeli chcesz spędzić ciekawie walentynki, zaplanuj to wcześniej. To jeden z gorętszych dni w roku. Tuż przed 14 lutego może być za późno na rezerwacje. Co wybrać? Oto kilka propozycji.

 

 

W teatrze

Teatr Wiliama Horzycy zaprasza tego dnia na spektakl „Pięć róż dla Jennifer”. Akcja sztuki rozgrywa się w mieszkaniu transwestyty Jennifer, która od trzech miesięcy czeka na telefon od Franca, inżyniera z Genui, którego poznała w jednym z nocnych lokali. Codziennie przygotowuje uroczystą kolację na jego przyjazd. Telefony na osiedlu uległy jednak dziwnej awarii i wszystkie połączenia kierowane są do Jennifer. Ciągłe pomyłki coraz bardziej wytrącają Jennifer z równowagi. Jej frustrację potęguje jeszcze bardziej, powtarzająca się co chwilę w radiu, informacja o maniaku mordującym transwestytów. Z godziny na godzinę niepokojąco wzrasta liczba ofiar. Jej lęki wyostrzają się dramatycznie po pojawieniu się innego transwestyty, Anny. Życie Jennifer zawieszone jest między marzeniami a samotnością, między tym kim jest a kim chciałaby być. „Pięć róż dla Jennifer” napisana lekko i zabawnie jest czarną komedią o poszukiwaniu przez człowieka własnej tożsamości.

Muzycznie

14.02.2016, godz. 19.00
spektakl grany na foyer II piętra Teatru Wiliama Horzycy
bilety: 22/30 zł

Propozycje na walentynki ma również Teatr Muzyczny. Spektakl „Ciao Ciao Bambina” inspirowany jest życiem Marino Mariniego. To muzyczna podróż przez historię włoskiej piosenki, wzbogacona utworami dobrze znanymi polskiemu odbiorcy.

Bohater wspomina swoje życie i drogę artystyczną, prowadząc widzów przez trzy dekady XX wieku. Wraz z nim poznajemy klimat nowojorskiej Małej Italii, odwiedzamy kabarety Neapolu i Rzymu. Jesteśmy świadkami wielkiego sukcesu artysty nad Sekwaną, a także polskiego rozdziału w karierze Mariniego. Tłem historii są widowiskowe wideoprojekcje, wprowadzające w klimat i atmosferę tamtych dni. Podczas spektaklu usłyszymy wiele niezapomnianych melodii i takie przeboje, jak m.in. „Marina”, „Volare”, „Nie płacz, kiedy odjadę”.

Na scenie ambasador włoskiej piosenki w Polsce – Nicola Palladini, któremu towarzyszy duet muzyków: Dominik Dudzik (kontrabas/piano) i Piotr Bogutyn (gitary).

14.02.2016, godz. 18.00 i 20.00
Teatr Muzyczny
bilety: 30/35 zł

W walentynki rozpoczyna się 2. edycja Międzynarodowego Festiwalu Skrzypiec, który odbywać się będzie w CKK Jordanki. Imprezę otworzy koncert Soyoung Yoon, koreańska skrzypaczka, która grę na skrzypcach rozpoczęła w wieku 5 lat. W 2012 ukazał się jej debiutancki album „Sibelius i Czajkowskiego – Koncerty skrzypcowe”. Nagranie z tych dwóch popularnych dzieł literatury skrzypcowej został nominowany do International Classical Music Award (ICMA) 2013 w kategorii „koncerty”. Podczas całego festiwalu zobaczymy również: Jakuba Jakowicza, Annę Marię Staśkiewicz, Avri Levitan, Konstantego Andrzeja Kulkę. Będzie również jazzowo dzięki Maciej Afanasjew Music i bardzo wesoło za sprawą gentlemanów z Grupy MoCarta.

14.02.2016, godz. 19.00
CKK Jordanki,
bilety: 30/40 zł

Dwór Artusa zaprasza zaś na najnowszy program kabaretowy „Tylko dla Dorosłych”. Gościem będzie Piotr Bałtroczyk, dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy. Wcielił się w postać Johna McPhersona w emitowanym przez telewizję Polsat, a następnie przez TV4 improwizowanym serialu kabaretowym „Spadkobiercy”. W Toruniu wystąpi z programem „Druga 50-tka”.

14.02.2016, godz. 20.00
Dwór Artusa
bilety: 60 zł

Karolina Owsiannikow
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.