Filozofowanie z dziećmi

Co to jest wolność? Czy umiemy wyjaśnić dzieciom, co znaczy być wolnym? A może  lepiej, żeby doszły do tego same? W najbliższą sobotę, podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu Filozofowanie z dziećmi, to dzieci, w towarzystwie przewodników po świecie filozofii, zastanowią się właśnie nad wolnością.

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Filozofowanie z dziećmi! Spotkania skierowane są do dzieci w wieku od 6 lat. Proponujemy najmłodszym przeplatane zabawami rozmowy na “trudne tematy” wykorzystujące I rozbudzające ich naturalną ciekawość. Tym razem pomyślimy wspólnie nad tym, co to jest „Wolność”?

Prowadzący:

Malina Barcikowska
Absolwentka filozofii na UMK oraz Szkoły Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie. Posiada kwalifikacje pedagogiczne, należy do Polskiego Towarzystwa Filozoficznego.

Katarzyna Klejna
Absolwentka ekonomii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, redaktorka naczelna w wydawnictwie Tako. Organizuje i koordynuje warsztaty, wykłady i dyskusje na temat książek obrazkowych i literatury dla dzieci.

Tomasz Klejna
Absolwent filozofii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, posiada kwalifikacje pedagogiczne, od 2000 roku w branży wydawniczej i poligraficznej, od 2005 roku prowadzi własne wydawnictwo Tako specjalizujące się w publikowaniu pozycji z zakresu literatury dziecięcej, filozofii i historii sztuki. Poza działalnością wydawnicza zajmuje się szerzeniem wiedzy kulturalnej oraz promowaniem czytelnictwa. Był kierownikiem projektu Opowiadania na tacy (Cocina de cuentos) w ramach Programu Kultura Unii Europejskiej.

/Filozofowanie z dziećmi: Wolność
9.01.2016, sobota
godzina 12.00, CZYTELNIA
Bilet na warsztaty: 5 zł.
Obowiązują zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.