Opowieść o ubraniach
mat.pras.

Opowieść o ubraniach

Kto płaci prawdziwą cenę za nasze ubrania? Czy jest sens walczyć o zmianę obecnego modelu funkcjonowania branży odzieżowej? Tego wszystkiego dowiecie się na pokazie filmu dokumentalnego The True Cost!

 

 

Film "The True Cost" to opowieść o ubraniach. Ceny odzieży maleją na świecie od dziesięcioleci, podczas gdy koszty społeczne zatrudnienia pracowników i koszty związane z eksploatacją środowiska wzrosły dramatycznie. Film „The True Cost” to przełomowy dokument, który pokazuje nam nieznane oblicze mody i zachęca do postawienia sobie pytania: kto tak naprawdę płaci za możliwość posiadania przez nas taniej odzieży?

W filmie zobaczymy sceny kręcone w wielu państwach, w tym europejskie miejsca pełne wspaniałej mody, pokazy nowych kolekcji, ale też te i ciemne strony tego biznesu, jak np. ciężka praca podwykonawców w fabrykach w krajach azjatyckich. Dodatkowo gościnnie w filmie wystąpili także światowi liderzy jak Stella McCartney, Livia Firth, Vandana Shiva i wielu innych, opowiadający o problemach branży odzieżowej.

Po projekcji zapraszamy do dyskusji - naszymi gośćmi będą m.in.
Anna Paluszek - Fundacja Kupuj Odpowiedzialnie
Ewa Engler - właścicielka firmy OAK BAGS
Wojciech Goszczyński - socjolog UMK w Toruniu
Daria Teus - właścicielka Pracowni Krawieckiej („Uszyj Misie”)
Marta Karwacka - doradca ds. CSR, autorka bloga How To Wear Fair


"The True Cost" to film, który koniecznie trzeba obejrzeć!

Inicjatorką toruńskiej projekcji filmu jest Marta Karwacka - zawodowo zajmująca się doradztwem w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu, a od niedawna autorka bloga How To Wear Fair?. Współorganizatorem wydarzenia jest Akademickie Centrum Kultury i Sztuki “Od Nowa”.

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki "Od Nowa"
Gagarina 37a
14 stycznia o godz.: 18:00

Korzystając z naszej strony, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies . Zaktualizowaliśmy naszą politykę przetwarzania danych osobowych (RODO). Więcej o samym RODO dowiesz się tutaj.